4x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLProti Handlovej s cieľom vrátiť sa na víťaznú vlnu

17. októbra 2020

Patriotov čaká tretie domáce stretnutie v rade, v rámci 6. kola Slovenskej basketbalovej ligy si zmerajú sily s Handlovou. Zverenci trénera Michala Madzina majú jasný cieľ – vrátiť sa opäť na víťaznú vlnu. 

SBL 2020/2021 – 6. kolo:

Patrioti Levice – MBK Baník Handlová (16.00 h)

K zápasu: Levice mali spomedzi všetkých ligových tímov najdlhšiu pauzu, mali 10 dní na to, aby si rozobrali dve domáce prehry (75:83 so Spišskými Rytiermi a 77:78 s Lučencom) a čo najlepším spôsobom sa pripravili na Handlovú. Vyrovnanosť súťaže im hrá do karát, aj s bilanciou 2-2 im totiž patrí v tabuľke tretia priečka. Otázna je opäť účasť najskúsenejšieho hráča tímu Zorana Vrkiča, no aj bez neho je cieľ jasný – zastaviť dvojzápasovú šnúru prehier. “Po dosť dlhom čase nás čaká zápas. Urobíme všetko pre to, aby sme ho úspešne zvládli. Je potrebné na ihrisku nechať obrovskú energiu a pokryť veci, v ktorých je Handlová nebezpečná,” myslí si tréner Levíc Michal Madzin. 

Handlová však bude cestovať motivovaná, v predchádzajúcom kole sa jej konečne podarilo zmazať nulu z kolónky víťazstiev, keď uspela proti Interu Bratislava. Pre “baníkov” určite dostatočná psychologická vzpruha, keďže sami sebe dokázali, že sa dá hrať s akýmkoľvek súperom. Odlepili sa z dna tabuľky a teraz môžu zabojovať o prvý úspech na palubovke súpera. “Je zrejmé, že Levičania majú iba tie najvyššie ambície, a to ako pred sobotným zápasom, tak aj v rámci celej súťaže. Čaká nás ďalší veľmi náročný duel, v ktorom budú domáci favoritom. My ale musíme hrať svoj basketbal, s maximálnym sústredením a energiou. Verím, že podáme dobrý výkon a Patriotov potrápime,” uviedol kouč Handlovej Danilo Rakočevič. 

Aktuálne info: Večerné testovanie u Patriotov dopadlo dobre, všetci hráči a členovia realizačného tímu boli negatívni. Do tréningového procesu sa počas týždňa zapojil už aj Zoran Vrkič, na pár minút by tak dnes mohol v zápase pomôcť Levičanom. Okrem dvojice Bachan – Pažický je zvyšok tímu zdravotne v poriadku. Martin Bachan začne od pondelka postupne zvyšovať tréningovú záťaž a pripojí sa k tímu. Nezabudnite, že zápas štartuje už o 16.00 hod. a pozrieť si ho môžete na huste.tv.

Kto píska: Zdenko Tomašovič, Peter Ženiš, Martin Hudec

Na čo sa zamerať: Prekvapivo lepšie čísla v ofenzíve má Handlová, ale markantný rozdiel je pri pohľade na inkasované body. My sme si však vybrali streľbu za tri body, ktorá môže byť dôležitým faktorom tohto zápasu. Levice sa v tomto ukazovateli mierne trápia, Handlovčania patria naopak medzi ligovú špičku. 

Kde sledovať:

Foto: Lukáš Droppan

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice