4x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLProti Handlovej o dôležité dva body

8. januára 2020by Laci Garaj

Pred Patriotmi je mimoriadne dôležitý týždeň, v rámci 21. kola Slovenskej basketbalovej ligy sa predstavia doma proti Handlovej. Levice budú hrať o dôležité dva body a zároveň o to, aby zastavili štvorzápasové čakanie na víťazstvo.

Patrioti Levice – MBK Baník Handlová

Športová hala, streda 8. januára o 17.30 h – štatistický prenos video prenos

Delegácia rozhodcov: Peter Ženiš, Marek Turčin, Ladislav Bartoš

Na prelome rokov si Patrioti Levice prechádzajú ťažkou skúškou, keďže v štyroch stretnutiach po sebe odišli zo zápasu ako zdolané družstvo. Vo všetkých prípadoch sa pri tom zopakoval rovnaký scenár, “žlto-zelení” mali dobre rozohraný duel, ale v koncovke sa radoval zo zisku dvoch bodov súper. Proti úradujúcemu majstrovi Interu Bratislava (77:92) nezmenila nič na tom ani nová posila Alandise Harris, pri svojom debute sa prezentoval 4 bodmi, 4 doskokmi a 2 asistenciami. Aj z tohto pohľadu čaká zverencov trénera Michala Madzina mimoriadne dôležitý týždeň, počas ktorého privítajú doma Handlovú a Žilinu. Levice si totiž môžu tabuľkovo polepšiť, ale aj pohoršiť. Ktorý scenár sa naplní? “Musíme hrať proti Handlovej počas celých 40 minút, ak chceme uspieť. Handlová je veľmi dobrý tím, má mnoho nebezpečných hráčov, ktorí vedia strieľať za tri body. Potrebujeme podporu našich fanúšikov. Dúfam, že budeme po zápase môcť s nimi oslavovať,” myslí si pivot Levíc Marko Perovič. 

Handlovej uškodila dlhá zápasová prestávka, čo sa napokon odzrkadlilo na výkone Baníku vo Svite. V priamom súboji o šieste miesto totiž ťahala za kratší koniec, po ich najhoršom ofenzívnom výkone sezóny odchádzala po výsledku 64:72 ako zdolané družstvo. Do Levíc cestujú s menším tlakom ako bude mať ich súper, čo môže byť pre tím z Hornej Nitry mierna výhoda. Podarí sa im uchmatnúť cenné dva body od Patriotov? “Musíme ustrážiť ofenzívne ladených hráčov Levíc, ktorí nám v posledných dvoch zápasoch robili najväčšie problémy. Preto aj v tomto prípade platí, že zárukou úspechu bude agresívna obrana a uvedomelé riešenia situácií v útoku. Patrioti majú za sebou štyri zápasy, v ktorých ťahali za kratší koniec, preto budú pod veľkým tlakom,” vyhlásil kormidelník Handlovej Branko Maksimovič. 

Z tábora “žlto-zelených”: “Patrioti sa od pondelka pripravovali na dnešný dôležitý súboj proti Handlovej, rovnako tak sa snažili do herného systému tímu čo najviac zapracovať Alandisa Harrisa. Štart Viktora Juričeka je v dnešnom zápase ešte nepravdepodobný, zvyšok tímu je zdravotne v poriadku, pripravený naštartovať novú víťaznú šnúru tímu. Zápas štartuje o 30 minút skôr z dôvodu dohody s HK Levice, aby sa vzájomné zápasy oboch tímov nehrali naraz.”

Foto: Lukáš Droppan

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice