4x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLPrievidzskú kliatbu sme nezlomili

28. decembra 2019

Palubovka Prievidze zostáva stále nedobytá, v 19. kole Slovenskej basketbalovej ligy na nej prehrali Patrioti Levice 62:70.

Úvodné minúty priniesli početné nepresnosti na oboch stranách, ofenzíva Levíc však pracovala na výbornú, o čom svedčal stav 10:2. Svojho súpera tlačili k ťažkým komplikovaným strelám, z čoho následne ťažili. V deviatej minúte viedli 16:5, následne Juríček s klaksónom upravoval na 21:8 po prvej štvrtine z pohľadu Patriotov. V druhej časti pokračovala dobrá levická defenzíva a kolektívne poňatie v útoku. Lenže v koncovke Prievidza zabrala, hlavne Durmo donútil súpera k chybám a domácim sa napokon podarilo stiahnuť na 33:36 po prvom polčase.

Po prestávke sa začala pravá bitka, domácim sa najskôr podarilo vyrovnať a neskôr sa dostať aj do prvého výraznejšieho vedenia v zápase – 43:38. „Žlto-zelení“ odpovedali oddychovým časom, po ktorom okamžite zrovnali skóre stretnutia. V emotívnom a vypätom stretnutí po bol 30 minútach stav vyrovnaný 50:50. Štvrtá štvrtina vygradovala z basketbalového pohľadu, dlho mali totiž Patrioti šancu na vyrovnanie, respektíve obrat, ale Prievidzu pustili ku kľúčovej šnúre 7:0. Manko už Levičania nedokázali zmazať, aj keď sa snažili v závere riskovať.

BC Prievidza – Patrioti Levice 70:62 (8:21, 25:15, 17:14, 20:12)

Prievidza: Jovanovič 21, Guillory 16, Antoni 11, Delič 8, D. Johnson 7 (Durmo 6, Majerčák 1)

Levice: Krajčovič 11, Bachan 10, Hot 9, Bojanovský a Perovič po 8 (Juríček 9, Žiak 3, Hill a Kirves po 2)

TH: 18/9 – 8/7, Fauly: 18 – 19, Trojky: 13 – 7, Rozhodovali: Margala, Šarišský, Sirocký

Povedali po zápase:

Tihomir Bujan, tréner Prievidze: „Bol to veľmi ťažký zápas, nezačali sme dobre, boli sme veľmi nervózni. Dovolili sme súperovi odskočiť, no postupne sme začali hrať s väčším sústredením. Dali sme do zápasu viac energie a stále sme hrali lepšie a lepšie. Samozrejme, chýbal nám Gačeša, ale títo hráči hrali na viac ako na 100%, aby to zvládli. Gratulujem mojim chlapcom.”

Nenad Delič, hráč Prievidze: „Občas sa nám stane, že máme v zápase slabší úsek a úprimne, tentokrát to z našej strany bola naozaj veľmi zlá časť zápasu. Nehovorím, že sme sa nesnažili, no naša koncentrácia bola strašná. Áno, možno istú úlohu zohrávalo aj sviatočné obdobie. Avšak ako zvyčajne sme ukázali náš charakter a zmazali sme aj manko. Sú to ťažké zápasy, navyše pred domácim publikom, ktoré nás ženie dopredu, no zároveň ako hráč cítite tlak. Ale máme viacero mladých hráčov, ktorí sa práve vďaka tomu môžu veľa naučiť.”

Michal Madzin, tréner Levíc: „Mali sme vynikajúci vstup do zápasu, no Prievidza potom útočným doskokom zničila akúkoľvek našu snahu. To na nás hodilo deku a už sme sa z nej nevedeli vôbec vyhrabať. Je mi to ľúto, pretože verím, že sme určite mohli podať lepší výkon.”

Milan Žiak, hráč Levíc: „Chalani vedia, že sme tu už dlho nevyhrali, no nemyslím si, že by to zohrávalo v našich hlavách nejakú úlohu. Verili sme si, oni hrali bez Gačešu, takže sme chceli uspieť. To sa nám, bohužiaľ, nepodarilo. Znova sa zopakoval ten istý scenár, takmer celý zápas sme si držali nejaký náskok. Na konci nám ale nevyšli niektoré ťažké strely. Pomohli im aj diváci, bola super atmosféra. Opäť sme si to nepostrážili, no ideme ďalej.”

Foto: Lukáš Droppan

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice