5x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

AACPrestížny česko-slovenský duel v Alpsko-jadranskom pohári proti Pardubiciam

18. októbra 2021

Liga má počas týždňa pauzu, ale niektoré tímy to využijú k odohraniu duelov v Alpsko-jadranskom pohári. Patriotov Levice čaká v rámci A-skupiny zatiaľ najnáročnejšia skúška, vo svojom stánku privítajú úradujúceho šampióna a momentálne druhý najlepší tím českej ligy – BK JIP Pardubice.

Alpsko-jadranský pohár – A-skupina (utorok 19. októbra o 17.00 h):

Patrioti Levice – BK JIP Pardubice (ČR)

K zápasu: Basketalových fanúšikov čaká prestížna a tiež atraktívna česko-slovenská konfrontácia. Levice majú rozhodne čo vracať svojmu najbližšiemu súperovi v Alpsko-jadranskému pohári. V sezóne 2019/2020 s ním prehral vo štvrťfinále (81:81, 57:78), Pardubice sa stali víťazom tejto súťaže. Tieto dva tímy sa stretli nedávno aj v rámci Federálneho pohára, slovenský zástupca opäť ťahal za kratší koniec (78:86). Do ostrého zápasového diania vstúpili oba celky vynikajúco, Patrioti si dokonca môžu vytvoriť solídnu postupovú pozíciu pred odvetnými zápasmi v A-skupine, keď majú zatiaľ na konte dve víťazstvá. Čo sa týka Niké SBL, tak Levičania majú aktuálne na konte tri víťazstvá v rade a sú na druhom mieste tabuľky. Vo víkendovej previerke uspeli doma proti oslabenému Svitu (82:60). “Pred nami stojí veľká výzva. Aktuálna forma a výsledky Pardubíc v českej lige hovoria za všetko, naozaj nás čaká veľmi kvalitný, dobre hrajúci súper a náročný zápas. Tešíme sa však na to. Verím, že nastúpime s energiou a ukážeme počas 40 minút náš maximálny výkon, ktorým potešíme seba a našich fanúšikov,” povedal pred zápasom tréner Patriotov Michal Madzin. 

Ako sme napísali vyššie, Pardubice sú stále úradujúcim šampiónom Alpsko-jadranského pohára. V minulosti si zahrali aj v Lige majstrov a Európskom pohári FIBA. Tím z mesta perníkov má tak bohaté skúsenosti s medzinárodnou konfrontáciou. Po troch rokoch, kedy chýbal v domácej lige medzi najlepšou štvorkou, by sa rád vrátil na popredné pozície. A to sa im zatiaľ v úvode sezóny darí, aktuálne sú po Nymburku najlepším tímom českej Kooperativy NBL. V tabuľke sú na 2. mieste, jediná tohtosezónna prehra prišla práve s jasným suverénom tamojšej scény. Tím trénera Dina Repešu má tiež na svojom konte tri výhry za sebou, cez víkend uspel na palubovke Hradca Králové (96:92). V Alpsko-jadranskom pohári má na konte zatiaľ víťazstvo nad Welsom (79:76). Lídrom pardubického kolektívu je reprezentant Česka Tomáš Vyoral, do širšej nominácie patrí aj Peter Šafarčík a Kamil Švrdlík. Pozor si musia dávať aj na ex-hráča Spišskej Novej Vsi Phila Henryho, jeho krajana Danteza Waltona a Davida Pekáreka. “Domáci sa opierajú o podkošových hráčov, Juríčka a Bojanovského, k ním majú ďalších skúsených hráčov na perimetri. Naviac, majú rovnako ako my dobrú bilanciu v lige, takže čakáme veľmi ťažké stretnutie,” vyjadril sa asistent Pardubíc Adam Konvalinka pre oficiálnu klubovú webstránku. 

Aktuálne info: Hoci v sobotu nemali Patrioti svoj najlepší strelecký deň, napokon z toho bolo 82 bodov a hladké 22-bodové víťazstvo nad Svitom, ktorým sa naladili na dnešný súboj proti Pardubiciam. Na žlto-zelených dnes čaká súper s iného rangu a ak chcú pomýšľať na úspech, musia podať výkon na hranici možností. Hráči, klub aj mesto sa na súboj proti súperovi z mesta perníkov tešia, veríme, že sa maximálne možná 25% kapacita haly naplní na maximum aj napriek skoršiemu začiatku zápasu, kvôli  TV prenosu na JOJ Šport.

Pokladne sa otvárajú hodinu pred zápasom o 16.00. Do predaja pôjde ešte zhruba 300ks vstupeniek. Nenechávajte si príchod do ŠH na poslednú chvíľu, vyhnete sa dlhšiemu čakaniu pred vstupom. Zápas bude prebiehať v režime OTP. Vstup je povolený plne zaočkovaným, otestovaným a tým, ktorí prekonali Covid v posledných 180 dňoch.  Pri vstupe je potrebné vyplniť čestné prehlásenie, ktoré si môžete stiahnuť aj tu. Počas celého pobytu v športovej hale je potrebné mať prekryté horné dýchacie cesty.
V deň zápasu majú všetci majitelia permanentiek 10% zľavu v Sýpke u Patriotov.

Kde sledovať:

Foto: Lukáš Droppan

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice