4x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Európske pohárePredstavenie súpera – Legia Varšava

24. októbra 2023

Už zajtra od 19.00 hod. je na programe úvodný domáci duel Patriotov v európskom pohári Fiba. Minulotýždňové senzačné víťazstvo, ktoré priniesli Levičania z Rumunska, ešte viac znásobilo očakávania pred úvodným duelom na domácej palubovke. Do Levíc totiž zavíta najznámejšia športová „značka“ v 38 – miliónovom Poľsku – Legia Varšava.

Basketbalový klub Legia bol založený už v roku 1929. Vo svojej histórii získal 7 majstrovských titulov, posledný však v roku 1969. Posledné tri sezóny ale patrili k tým úspešnejším v jeho histórii. V sezóne 2022 sa dostala Legia do finále ligy, rok predtým a rok potom hrala v semifinále silnej poľskej najvyššej súťaže. Dvakrát sa klub radoval z víťazstva v poľskom pohári.

Trénerom Legie je Wojciech Kamiński, ktorý má vo svojom tíme niekoľko zaujímavých hráčov. Spomenúť určite treba reprezentanta Poľska Michala Kolendu, bývalého reprezentanta Marcela Ponitku, ktorý hral v minulej sezóne v španielskej Zaragoze v ACB lige, ako aj trojicu talentovaných Američanov: Aric Holman, Shawn Pipes Jr., či Raymond Cowels, ktorý získal v minulej sezóne titul v maďarskej lige v drese Szombathely.

V úvodnom vystúpení Fiba Europe Cup zvíťazila Legia na domácej palubovke nad Kataja Basket pomerne hladko 85:62, najlepším strelcom domácich bol Holman so 16 bodmi, Kulka pridal 13 bodov, Ponitka a Sobin po 11. V domácej súťaži nemal náš súper najlepší úvod, po piatich zápasoch má bilanciu 2 víťazstvá – 3 prehry. V sobotu prehral na palubovke tímu Ostrow Wielkopolski 71:53. Najlepším strelcom Legie bol Cowels s 15 bodmi.

Zostava Legia Varšava:

PJ Pipes
Marcel Ponitka

Marcin Wieluński
Christian Vital
Ray Cowels III
Filip Maciejewski
Michał Kolenda
Grzegorz Kulka
Aric Holman
Dariusz Wyka
Josip Sobin
Adam Linowski

Tréner: Wojciech Kamiński
Asistenti: Marek Popiołek, Maciej Jamrozik

Náš súper pricestuje do Levíc dnes večer. Zajtra doobeda si vyskúša palubovku a koše športovej haly v Leviciach. V hale sa dnes naplno pracovalo, aby bolo na zajtrajšiu domácu premiéru všetko pripravené.

 

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice