4x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLPred prestávkou nás čaká ešte Prievidza

4. novembra 2022

Prvú štvrtinu základnej časti zakončíme na hornej Nitre, v rámci 7. kola sa Levičania pokúsia natiahnuť víťaznú sériu proti Prievidzi.

Niké SBL 2022/2023 – 7. kolo (sobota 5. novembra):

BC Prievidza – Patrioti Levice (18.00 h)

K zápasu: Prievidza nemala počas týždňa voľno ako väčšina tímov, musela na Spiši dohrať zápas 6. kola. A rozohrané to mala dobre, veď s Rytiermi hrala vyrovnaný prvý polčas, ale v tom druhom sa herný koncept BC rozsypal a napokon z toho bola prehra o 22 bodov. Po zápase sa tréner Krunoslav Krajnovič kriticky vyjadril na adresu legionárov a ich prístup. Teraz sa pred svojimi fanúšikmi podaria napraviť povesť a zlepšiť aktuálne stále pozitívnu bilanciu doma. Sme veľmi šťastní za takú podporu z tribún, tá pre nás veľa znamená. Fanúšikovia sú naším šiestym hráčom,” povedal rozohrávač Djukan Djukanovič. 

Do ich haly pricestujú sebavedomé Levice. Ligový líder zažil úspešnú stredu, na svoje konto si pripísal historicky prvé víťazstvo v Európskom pohári FIBA. Úspech na palubovke bulharského Botevgradu dodal Patriotom extra motiváciu nadviazať na to aj v Niké SBL a úspešne zakončiť prvú štvrtinu základnej časti. K dispozícii síce nebude Draško Kneževič, ale jeho spoluhráči sú pripravení zastúpiť ho, ako tomu bolo aj v prípade stretnutia s Balkanom. “V poslednom zápase pred reprezentačnou prestávkou nás čaká Prievidza, ktorej máme z predsezónnej prípravy čo vracať. Domáci sa isto budú opierať o plné hľadisko, ale my však chceme nadviazať na výkon z Bulharska, hrať svoju hru a zakončiť prvú štvrtinu základnej časti výhrou,” prezradil rozohrávač Eduard Kotásek. 

Aktuálne info: Extrémne náročný program, počas ktorého okrem ťažkých zápasov na palubovkách súperov precestovali Levičania tisícky kilometrov, zakončí dnešný duel na palubovky Prievidze. Pred reprezentačnou pauzou, ktorá tímu príde určite vhod, bude dnes dôležité nestratiť koncentráciu a nájsť dostatok síl na zdolanie nabudeného súpera. Do zápasu pôjdeme v rovnakej zostave ako do duelu v Botevgrade. 

Odchod fanbusu je o 15.30 hod. z parkoviska Domu Športu a stále je v ňom zopár voľných miest.

Delegácia rozhodcov: Zdenko Tomašovič, Martin Margala, Richard Sirocký

Kde sledovať:

Foto: Lukáš Droppan

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice