5x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Európske pohárePosledný duel vo Fiba Europe cup dnes vo Fínsku

22. novembra 2023

Na Levických Patriotov čaká dnes vo Fínsku posledné vystúpenie v tohtoročnej edícii európskeho pohára Fiba proti domácemu tímu Kataja Basket. Zápas, ktorý už nezmení postavenie oboch družstiev v tabuľke a nedá ani jednému tímu šancu na postup, ale určite nebude bez motivácie oboch celkov. Domáci tím odohral v súťaži niekoľko dobrých duelov, zatiaľ sa mu ani jeden nepodarilo ale dotiahnuť do víťazného konca a tak bude určite veľkou motiváciou túto bilanciu upraviť. Levičania zase túžia zopakovať minuloročnú bilanciu 3-3 zo základnej skupiny, každé víťazstvo v európskom pohári totiž môže do budúcna pomôcť slovenskému basketbalu v rankingoch FIBA.

Levičania vyrazili na dlhú cestu do Fínska v utorok skoro ráno z Levíc. Z Viedne sa letecky presunuli najskôr do Helsínk, a odtiaľ opäť letecky ešte 400 kilometrov do takmer 80-tisícového mesta Joensuu, ležiaceho na východe krajiny. Rovno z letiska viedla cesta do novej športovej haly, ktorú otvorili pred rokom. Pekná moderná aréna so zaťahovacími tribúnami ponúka možnosť rozloženia troch tréningových plôch naraz oddelených veľkou sieťovou stenou. Vo Fínsku nás privítalo mierne sneženie a teplota na úrovni -7 stupňov Celzia.

V zostave Patriotov bude dnes okrem Martina Bachana absentovať aj Severi Kaukiainen, ktorý si v sobotu v Handlovej podvrtol členok a zápas nedohral. Zvyšok tímu je zdravotne v poriadku.

V prvom vzájomnom zápase sme po vyrovnanom prvom polčase v tom druhom dokázali zlomiť zápas na svoju stranu a zvíťazili sme v ňom po skvelom defenzívnom výkone 68:55. Práve útok je najsilnejšou zbraňou domáceho tímu a aj dnes si na to budú chcieť dať Patrioti pozor.

Rob Howard: “V zápase proti Kataji sa budeme snažiť predĺžiť našu víťaznú sériu a ukončiť účinkovanie v európskom pohári s bilanciou 3-3. Keďže budeme hrať na ich palubovke, tak vieme, že to bude o to ťažšie, ale sme dobre pripravení a veríme, že to zvládneme.” 

Boris Bojanovský: “Chceli by sme potvrdiť domácu výhru proti Kataji aj keď to určite nebude jednoduché. Obidva domáce zápasy fínsky tím potrápil svojich silnejších súperov. Aj keď na papieri už o nič nejde, zápasy v pohárovej Európe nie sú samozrejmosť a každá výhra tam je veľmi cenná, takže dúfame, že z Fínska dovezieme víťazstvo.”

17.30 KATAJA BASKET – PATRIOTI LEVICE

Zápas môžete sledovať naživo na youtube, druhý polčas odvysiela RTVS Šport.

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice