4x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Európske poháreDôležitý súboj na palubovke Handlovej

17. novembra 2023

Na palubovke zrejme najpríjemnejšieho prekvapenia doterajšieho priebehu súťaže tímu MBK Handlová sa predstavíme v sobotu s cieľom vrátiť súperovi prehru z prvého vzájomného zápasu a opäť sa naladiť na víťaznú vlnu.

Handlová je s priebežnou bilanciou 7-2 na 2.mieste v tabuľke, keď v poslednom zápase dokázala zvíťaziť aj na palubovke nepríjemného Svitu. Zverenci trénera Neša Miloševiča tak ukázali, že s nimi treba začať vážne rátať a spravili dôležitý krok na ceste do pražského Final-8 Česko-slovenského pohára, s čím veru pred sezónou počítal málokto.

V sobotu nastúpime proti najsilnejšiemu celku v súťaži. Je to tím postavený na Európsky pohár FIBA. Patrioti majú vynikajúco zložené mužstvo, ktoré hrá kvalitný basketbal. Na sobotný zápas sa ale pripravujeme tak, ako na každý iný. Verím, že nastúpime v kompletnom zložení, nakoľko bojujeme s menšími zdravotnými problémami a zraneniami. Dúfam, že nás príde podporiť čo najviac fanúšikov a hľadisko handlovskej športovej haly sa zaplní. Ich energiu budeme k dosiahnutiu víťazstva potrebovať. Preto by som chcel aj touto cestou všetkých našich priaznivcov pozvať, aby sme spoločne vytvorili tú pravú domácu atmosféru. Verím, že sa im za to odvďačíme, uviedol tréner Nenad Miloševič.

Levičania cestovali v Varšavy hneď po zápase, do Levíc sa vrátili vo štvrtok skoro ráno. Piatok a sobotu doobeda využili na prípravu na súpera nie v ideálnych podmienkach, keďže športová hala bola obsadená tanečnou súťažou, Patrioti museli trénovať v Dome Športu. Dobrou správou je, že sa do tréningového procesu po chorobe vracia Jalen Adaway. Patrioti potrebujú v Handlovej bodovať, preto ide únava a všetko ostatné bokom. Proti únave z nabitého programu a cestovania by mohlo byť výhodou práve zapojenie väčšieho počtu hráčov.  “Je pred nami dôležitý zápas na handlovskej palubovke. Vieme, že to nebude jednoduché kvôli aktuálnej forme súpera. Po dni oddychu z náročnej cesty z Varšavy, sa ideme dôkladne pripraviť a dať do zápasu všetko,” prezradil Alex Krajčovič

Fanbus do Handlovej je vypredaný, žlto-zelení tak budú môcť počítať s výraznou podporou v hľadisku, čo by mohlo dodať zápasu ešte väčší náboj.

18.00 MBK HANDLOVÁ – PATRIOTI LEVICE

Delegácia rozhodcov: Zdenko Tomašovič, Peter Ženiš, Jakub Izák

LivestreamLivestast

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice