4x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLPod Tatrami záverečný zápas pred sviatkami

18. decembra 2020by Laci Garaj

Patriotov Levice čaká posledný zápas pred vianočnými sviatkami, v rámci 21. kola Slovenskej basketbalovej ligy zabojujú vo Svite o jubilejné desiate víťazstvo za sebou. 

SBL 2020/2021 – 21. kolo (sobota 19. decembra):

Iskra Svit – Patrioti Levice (16.00 h)

K zápasu: Svit mal pôvodne nastúpiť v stredu proti Prievidzi, ale pozitívne prípady v družstve hostí odložili toto stretnutie. “Podtatranci” tak mali týždňovú zápasovú pauzu, ktorú určite využili na dôkladné rozobranie duelu na Interi (89:104) a lepšiu prípravu na svojho sobotňajšieho súpera. V sobotu nás čaká doma extrémne náročný zápas proti lídrovi z Levíc. Momentálne hrajú vo vynikajúcej forme, to ale nič nemení na fakte, že sa ideme pobiť o víťazstvo. Nečaká nás nič ľahké, no verím chlapcom, že vydajú zo seba maximum a ak budeme hrať koncentrovane celých 40 minút, tak určite máme šancu na úspech,” uviedol asistent trénera Svitu Róbert Ištvánik. 

Patrioti cestujú pod Tatry s úmyslom pridať do svojej zbierky jubilejné desiate víťazstvo v rade. To je šnúra, ktorú mali naposledy Levice veľmi dávno. Pre zverencov trénera Michala Madzina to je záverečné stretnutie pred sviatkami, v Iskra aréne budú chcieť odčiniť zaváhanie z predchádzajúceho merania síl a potvrdiť svoje aktuálne tabuľkové postavenie. V stredu uspeli na hornej Nitre, aj keď to proti Handlovej nebolo zdanlivo jednoduché (87:79). “Urobíme všetko pre to, aby sme sa na zápas pripravili čo najlepšie a v stretnutí odovzdali maximum. Svit hrá veľmi rýchlo, to musíme mať v hlave celých 40 minút. Verím, že ako tím zabojujeme jeden za druhého a poradíme si s tým,” povedal tréner Levíc Michal Madzin. 

Aktuálne info: Na palubovke Svitu odohrali doposiaľ Patrioti najhorší zápas sezóny, dnes to svojím výkonom budú chcieť určite odčiniť. Forma tímu je výborná, horšie je to však zo zdravotným stavom v tíme. Okrem dlhodobo zranených Bachana a Pažického dnes bude chýbať aj Boris Bojanovský, ktorého opäť trápi členok, s ktorým má dlhodobé problémy. Do A-tímu tak boli povolaní dvaja juniori Samuel Szabo a Dominik Špaňo. Tre Darius McCallum je už v Leviciach, do pondelka je v povinnej karanténe, po následnom teste sa pripojí k družstvu. Zápas začína o 16.00 hod.

Kto píska: Zdenko Tomašovič, Peter Karniš, Michal Perečinský

Na čo sa zamerať: Na to, či uspeje individuálnejšie poňatie hry alebo kolektívny výkon. Ako je známe, Iskra má až troch hráčov medzi top 5 strelcami – De’Seana Parsonsa, Sašu Avramoviča a Dominica Greena. Patrioti majú v priemere 5 dvojciferných strelcov. Kto bude v tomto súboji úspešnejší?

Kde sledovať: 

Foto: Lukáš Droppan

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice