5x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLPod Tatrami záverečný zápas pred sviatkami

18. decembra 2020

Patriotov Levice čaká posledný zápas pred vianočnými sviatkami, v rámci 21. kola Slovenskej basketbalovej ligy zabojujú vo Svite o jubilejné desiate víťazstvo za sebou. 

SBL 2020/2021 – 21. kolo (sobota 19. decembra):

Iskra Svit – Patrioti Levice (16.00 h)

K zápasu: Svit mal pôvodne nastúpiť v stredu proti Prievidzi, ale pozitívne prípady v družstve hostí odložili toto stretnutie. “Podtatranci” tak mali týždňovú zápasovú pauzu, ktorú určite využili na dôkladné rozobranie duelu na Interi (89:104) a lepšiu prípravu na svojho sobotňajšieho súpera. V sobotu nás čaká doma extrémne náročný zápas proti lídrovi z Levíc. Momentálne hrajú vo vynikajúcej forme, to ale nič nemení na fakte, že sa ideme pobiť o víťazstvo. Nečaká nás nič ľahké, no verím chlapcom, že vydajú zo seba maximum a ak budeme hrať koncentrovane celých 40 minút, tak určite máme šancu na úspech,” uviedol asistent trénera Svitu Róbert Ištvánik. 

Patrioti cestujú pod Tatry s úmyslom pridať do svojej zbierky jubilejné desiate víťazstvo v rade. To je šnúra, ktorú mali naposledy Levice veľmi dávno. Pre zverencov trénera Michala Madzina to je záverečné stretnutie pred sviatkami, v Iskra aréne budú chcieť odčiniť zaváhanie z predchádzajúceho merania síl a potvrdiť svoje aktuálne tabuľkové postavenie. V stredu uspeli na hornej Nitre, aj keď to proti Handlovej nebolo zdanlivo jednoduché (87:79). “Urobíme všetko pre to, aby sme sa na zápas pripravili čo najlepšie a v stretnutí odovzdali maximum. Svit hrá veľmi rýchlo, to musíme mať v hlave celých 40 minút. Verím, že ako tím zabojujeme jeden za druhého a poradíme si s tým,” povedal tréner Levíc Michal Madzin. 

Aktuálne info: Na palubovke Svitu odohrali doposiaľ Patrioti najhorší zápas sezóny, dnes to svojím výkonom budú chcieť určite odčiniť. Forma tímu je výborná, horšie je to však zo zdravotným stavom v tíme. Okrem dlhodobo zranených Bachana a Pažického dnes bude chýbať aj Boris Bojanovský, ktorého opäť trápi členok, s ktorým má dlhodobé problémy. Do A-tímu tak boli povolaní dvaja juniori Samuel Szabo a Dominik Špaňo. Tre Darius McCallum je už v Leviciach, do pondelka je v povinnej karanténe, po následnom teste sa pripojí k družstvu. Zápas začína o 16.00 hod.

Kto píska: Zdenko Tomašovič, Peter Karniš, Michal Perečinský

Na čo sa zamerať: Na to, či uspeje individuálnejšie poňatie hry alebo kolektívny výkon. Ako je známe, Iskra má až troch hráčov medzi top 5 strelcami – De’Seana Parsonsa, Sašu Avramoviča a Dominica Greena. Patrioti majú v priemere 5 dvojciferných strelcov. Kto bude v tomto súboji úspešnejší?

Kde sledovať: 

Foto: Lukáš Droppan

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice