4x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLŠláger kola dnes pod Tatrami

10. marca 2023

Pod Tatrami si to o druhé miesto v rámci 25. kola Niké SBL rozdajú Svit a Levice.

Niké SBL 2022/2023 – 25. kolo (sobota 11. marca, 18.00 h):

Iskra Svit – Patrioti Levice (18.00 h)

K zápasu: Šláger sobotňajšieho programu a možno duel, ktorý rozhodne o tom, kto pôjde do play off z druhého miesta. Aktuálna fazóna hovorí jednoznačne v prospech hráčov Svitu, výhra nad Spišskými Rytiermi (79:65) bola už ich deviata v rade. “Medvede” sa vezú na pozitívnej výsledkovej eufórii, radi by ju potvrdili aj pred svojimi fanúšikmi. V hre je totiž viac, ako tomu obvykle býva. Úspech by znamenal postup na 2. pozíciu, prehra by zdramatizovala dianie na 3. – 6. mieste. Už sa nemôžem dočkať toho, ako s našimi fanúšikmi oslávime triumf na Slovenskom pohári. Čaká nás ďalší náročný zápas, proti nám budú stať veľmi kvalitné Levice. Pripravujeme sa na túto výzvu, chceme ísť na druhé miesto,” vyhlásil T.J. Atwood. 

O motiváciu majú postarané aj Levice. Svitu majú čo vracať z doterajších duelov v tejto sezóne, najmä z finále Slovenského pohára, ktoré napokon dopadlo úspechom podtatranského tímu. Po prestávke dokázali Komárnu vrátiť prehru z predchádzajúcej vzájomnej konfrontácie (101:74), ale je jasné, že proti Svitu to nebude také jednoznačné. Najmä z pohľadu absencií, Miha Lapornik absolvoval operáciu a k dispozícii nebude ani Boris Bojanovský. “So Svitom je to vždy rýchla hra hore-dole, v ktorej padá mnoho bodov. Jediná cesta ako na ich palubovke uspieť, vedie cez obranu, v ktorej musíme hlavne zastaviť ich protiútok a hru 1 na 1,” vyjadril sa Eduard Kotásek. 

Aktuálne info: “Dlhý” týždeň využili Patrioti naplno, trénovalo sa na 100% a príprava na dnešný duel bola dôkladná. Levičania v poslednom domácom duely proti Komárnu ukázali, že po ťažkých týždňoch a následnom oddychu dostali opäť chuť na basketbal, všetci spolu veríme, že sa to potvrdí aj v dnešnom zápase. Pod Tatrami nás čaká súper, ktorý má aktuálne najlepšiu formu v lige, pre družstvo Michala Madzina, ktoré v sezóne dokázalo už neraz vyhrať ťažký zápas na palubovke súpera, je to ale výzva navyše. Zdravotný stav v tíme je nezmenený. Patrioti dnes absolvovali spoločný obed v domovskej reštaurácii Fresco a krátko po 13tej hodine sa vydajú na cestu do Svitu. Držte im večer palce!

Súboj štartuje o 18.00 hod. a sledovať ho môžete prísť aj do Sýpky u Patriotov v spoločnosti ďalších fanúšikov.

Delegácia rozhodcov:
  • Zdenko Tomašovič, Artjoms Ribakovs, Richard Sirocký
Kde sledovať: 

Foto: Lukáš Droppan

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice