1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLPo týždni opäť proti Svitu

11. februára 2022by Laci Garaj

Po týždni čaká Patriotov Levice opäť rovnaký súper, v 25. kole Niké SBL sa predstavia v rámci reprízy semifinále Slovenského pohára na palubovke Iskry Svit.

Niké SBL – 25. kolo (sobota 12. februára o 18.00 h):

/hrá sa v režime OP/

Iskra Svit – Patrioti Levice

K zápasu: Svit naznačil svoj potenciál už na Slovenskom pohári a pokračoval v ňom aj v lige. Proti Spišským Rytierom odohral výborných 30 minút, ale výbuch v poslednej štvrtine ich obral o možnosť získať víťazstvo (73:90). „Podtatranci“ by sa potrebovali v lige naladiť na víťaznú vlnu, na konte majú aktuálne štyri prehry v rade. Proti motivovanému súperovi ich však nečaká ľahká skúška.

Final Four Slovenského pohára nevyšlo Leviciam podľa predstáv, doma prehrali so Svitom. Teraz si proti rovnakému súperovi budú chcieť napraviť chuť a priblížiť sa k prvenstvu po základnej časti. Patrioti počas týždňa zvládli mimoriadne náročný a dôležitý duel vo štvrťfinále Alpsko-jadranského pohára, na palubovke českého Ústí nad Labem uhrali remízu (68:68), ktorá znamenala postup do Final Four tejto súťaže. Práve na tento úspech by chceli nadviazať aj na ligovej scéne. „Sme si vedomí chýb, ktoré sme proti Svitu v pohárovom zápase spravili, tentoraz urobíme všetko pre to, aby sme vyhrali. Bude to náročný zápas na ich palubovke, ale keď budeme hrať s veľkou energiou, tak budeme úspešní,“ myslí si krídelník Levíc David Abrhám.

Aktuálne info: Patrioti sa vrátili z úspešného tripu v Ústí nad Labem vo štvrtok nad ránom. Od piatku sa už tím pripravoval na dnešný súboj proti Svitu. Poučení z chýb, ktoré sa stali vo vzájomnom zápase pred týždňom a tiež motivovaní vrátiť sa na víťaznú vlnu v Niké SBL cestujú dnes Patrioti do Svitu v plnej sile.

Kto píska: Marek Kúkelčík, Ladislav Bartoš, Tomáš Kiss