4x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLPo týždni opäť proti Interu, tentoraz na jeho palubovke

3. novembra 2020

Opäť po týždni čaká na Patriotov Levice rovnaký súper, v predohrávke 16. kola SBL sa predstavia na palubovke Interu Bratislava.

Inter Bratislava – Patrioti Levice (18.00 h)

K zápasu: Už predchádzajúce meranie síl prinieslo celkom zaujímavý basketbal, vtedy z neho vyšli víťazne Levice (88:80). Inter si to však plne vynahradil v sobotu, po najlepšom výkone v sezóne triumfoval nad Lučencom (66:60). Ak by sa neudial výpadok v poslednej štvrtine, tak to mohlo byť jednoznačné víťazstvo nad tímom z hornej časti tabuľky. Emotívny triumf pre trénera Alberta Blanca Vilu vlial čerstvú krv jeho mladým zverencom. Bratislavský celok je hlavne doma nebezpečný, určite bude chcieť vrátiť súperovi vrátiť prehru spred týždňa.

Patrioti však pricestujú do hlavného mesta v dobrej nálade, v predchádzajúcom kole totiž umlčali kritikov, keď celkom ráznym spôsobom ukončili víťaznú sériu Spišských Rytierov (91:79). Druhá výhra po sebe pridala tímu na sebavedomí, čo by rád potvrdili aj na Pasienkoch. Ľahká skúška to nebude, v prospech Levičanov hovoria skúsenosti a širšia lavička. “S Interom sme hrali týždeň dozadu, určite urobia nejaké zmeny a skúsia sa na nás pripraviť. Musíme vedieť reagovať ako tím a plniť si svoje úlohy cely zápas, prezentoval svoj názor pivot Levíc Viktor Juríček.

Aktuálne info: Dve víťazstvá za sebou vrátili do tímu pohodu, zároveň však každý vie, že nie je čo oslavovať a v nabitom kalendári zápasov treba udržať koncentráciu v tíme na 100%. Dôležité je, že tím je zdravotne v poriadku a aj štvrté testovanie na Covid-19 v priebehu ôsmych dní dopadlo na výbornú. Oba súboje proti Interu sme zlomili na svoju stranu až v koncovke, veríme, že dnes v Bratislave môžeme byť úspešní aj do tretice.

Kto píska: Marek Kúkelčík, Tomáš Doušek, Roman Lamoš

Na čo sa zamerať: Opäť raz to bude mimoriadne atraktívny súboj rozohrávačov. Hru “žlto-čiernych” diriguje argentínsky supertalent Lautaro Lopez, v Leviciach má znamenitú fazónu reprezentačný rozohrávač Šimon Krajčovič. 

Kde sledovať:

Foto: Lukáš Droppan

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice