4x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLPo týždni návrat do akcie, Levice idú k víťazovi Slovenského pohára

23. marca 2021

Po týždni sa vracajú Patrioti do zápasového diania a hneď na úvod ich čaká súper najvyššieho rangu. V 38. kole Niké SBL cestujú totiž k tabuľkovému susedovi a čerstvému víťazovi Slovenského pohára – Spišským Rytierom.

Niké SBL – 38. kolo (streda 24. marca o 18.00 h):

Spišskí Rytieri – Patrioti Levice

K zápasu: Tabuľkoví susedia a potenciálny duel o víťaza základnej časti, aj tak možno charakterizovať stretnutie Rytierov a Patriotov. Spišiaci sa vracajú do ligového diania po účinkovaní na Final Four Slovenského pohára, ktoré sa pre nich skončilo trofejou pre víťaza. Najskôr triumf nad Prievidzou (93:62) a potom nad Interom Bratislava (95:66). Keď si k tomu prirátame ešte dva ligové duely, tak “Novovešťania” ťahajú aktuálne šnúru štyroch výhier v rade. V lige  majú s Levicami zatiaľ negatívnu bilanciu, aj keď v poslednom meraní síl, ktoré však bolo ako štvrťfinále Slovenského pohára, tohto súpera zdolali (89:86). “Bol by som veľmi rád, ak by sme nadviazali na parádne výkony, ktoré nás zdobili na pohári. Každý zápas je však iný, nesmierne zaspať na vavrínoch, čaká nás posledných 5 kôl základnej časti, v ktorých vieme, o čo chceme hrať. Čaká nás líder tabuľky, s ktorým sa nám túto sezónu na domácej palubovke nedarí, tak sa treba správne namotivovať, dôkladne sa sústrediť a pokúsiť sa zvíťaziť,” povedal asistent trénera Erich Korfanta.

Pre Levičanov prišla neúčasť na Final Four Slovenského pohára vhod, keďže za sebou mali mimoriadne nahustený program zápasov a mohli tak doliečiť aj mierne boľačky v rámci družstva. Pred týždňom si udržali pozíciu lídra v Niké SBL, keď dokázali zvíťaziť nad Svitom najtesnejším možným rozdielom (94:93). Práve Spišská Nová Ves im však najvýraznejšie dýcha na chrbát, je možné, že medzi týmito dvoma tímami sa rozhodne o prvenstve po základnej časti. “Cestujeme do Spišskej Novej Vsi, ktorá je určite nabudená po úspešnom pohárovom vystúpení. My sa chceme pozerať na seba a zlepšovať veci v našej hre, aby sme boli spokojní so svojim prejavom a nasadením,” uviedol tréner Michal Madzin.

Aktuálne info: Patrioti si cez víkend vydýchli po náročnom programe, doliečili boľačky a od pondelka sa pripravujú na záverečných šesť zápasov základnej časti súťaže. Všetci v tíme si uvedomujú, že súčasná pozícia Patriotov vo vyrovnanej tabuľke je veľmi klamlivá a každé víťazstvo môže mať veľký vplyv na konečné umiestnenie pred play-off. Preto dnes cestujeme na Spiš s cieľom po tretíkrát v sezóne zabojovať na ich palubovke o víťazstvo. Družstvo je zdravotne v poriadku. 

Kto píska: Pavel Fuska, Anton Šarišský, Tomáš Doušek

Na čo sa zamerať: Ako to už býva pravidlom v týchto stretnutiach, tak veľká pozornosť sa bude sústrediť na konfrontáciu rozohrávačov. V domácom tíme ide o Mária Ihringa s Delanom Spencerom, u hostí je to Šimon Krajčovič a Henri Wade-Chatman.

Kde sledovať:

Foto: Lukáš Droppan

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice