Niké SBLPo prestávke začínajú Patrioti proti Interu

2. marca 2022

Do akcie sa už vracajú v dohrávke 23. kola Niké SBL aj hráči Interu Bratislava a Levíc. “Žlto-čierni” sa môžu priblížiť ďalším úspechom k prvej štvorke, Patrioti majú šancu rozšíriť víťaznú sériu.

Niké SBL – 23. kolo (štvrtok 3. marca o 18.00 h):

Inter Bratislava – Patrioti Levice (hrá sa v Pezinku)

/hrá sa v režime základ/

K zápasu: Interisti v závere prestupového obdobia možno prekvapujúco neposilnili, ale svojmu družstvu v závere základnej časti a následnom play off veria. Jeho kvalita sa ukázala už pred reprezentačnou prestávkou, keď triumfovali na ihrisku Spišských Rytierov (66:58). Vynikajúce trio legionárov, na čele s aktuálnym hráčom mesiaca – Jure Zubacom, a podporené Michaelom Fusekom s Timotejom Malovcom, je nepríjemným súperom pre každého. Štvrtok bude v hre priblíženie sa najlepšej štvorke a zároveň odpútaniu sa od piatej Handlovej.

Levice sú už istým víťazom základnej časti, ale ako odznelo z ich radov po triumfe nad Svitom (86:70), tak rozhodne nebudú brať zostávajúce stretnutia základnej časti na ľahkú váhu. Vedenie sa počas prestávky rozhodlo k výmene na poste rozohrávača, Obieho Trottera pustili do Španielska a na jeho miesto angažovali Donteho Clarka. Ten však v Pezinku ešte nebude k dispozícii. Aj bez neho Patrioti majú cieľ získať štvrté víťazstvo za sebou. “Čaká nás náročný zápas, v ktorom budeme musieť byť celých 40 minút koncentrovaní. Náš súper síce prišiel o prvého rozohrávača, ale myslím si, že ho viacerí hráči nahradili a ukázali, že sú veľmi nepríjemným súperom. My si budeme musieť postrážiť doskok, ktorý sa pre náš tím ukázal ako kľúčový, nedovoliť zakončenia z druhých šancí a využiť každé zaváhanie súpera,” uviedol krídelník Levíc Samuel Volárik.

Aktuálne info: Reprezentačná prestávka síce rozdelila tím Patriotov na dva tábory, tréningový proces tímu ale pokračoval ďalej pod vedením Ladislava Lutovského. Včera už bolo družstvo opäť po kope a odštartovalo prípravu na duel proti bratislavskému Interu. Všetci v tíme majú v pamäti, že jedna z troch tohto sezónnych prehier Levičanov sa zrodila práve v Pezinku, preto bude koncentrácia a nasadenie na duel 100% a túžba tímu zvíťaziť veľká. Zdravotný stav je dobrý, na zápas cestujeme v plnej sile.

Kto píska: Tomáš Doušek, Stanislav Bara, Ladislav Bartoš