5x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLPo prestávke súboj prvého s druhým

29. februára 2020

Po dvojtýždňovej prestávke sa pre Patriotov Levice opäť roztáča kolobeh ligových zápasov, v rámci 29. kola Slovenskej basketbalovej ligy čaká zverencov trénera Michala Madzina súboj prvého s druhým. “Žlto-zelení” cestujú na bratislavské Pasienky na duel s Interom Bratislava.

Inter Bratislava – Patrioti Levice

Eurovia aréna, sobota 29. februára o 18.00 h – štatistický prenos a video prenos

Delegácia rozhodcov: Marek Kúkelčík, Marek Turčin, Stanislav Bara 

Súboj prvého s druhým, ale aj dvoch sklamaných z nedávneho Final Four Budiš Slovenského pohára. Hlavne Inter Bratislava si robil zálusk na prvú trofej sezóny, v semifinále však bola nad jeho sily Prievidza. Bratislavský celok má však stále všetko vo svojich rukách, prípadné víťazstvo by znamenalo opäť po roku spečatenie prvenstva v základnej časti a zisk najvýhodnejšej pozície pred play off. “Aj my a aj Levice ideme do zápasu po negatívnejšej perióde a chceme sa vrátiť na správnu cestu. Bude to ťažký zápas. S Levicami sme sa doteraz stretli trikrát a aj keď sme vyhrali, všetky stretnutia boli vyrovnané a dosť zaujímavé. Také bude aj toto sobotné. Levice sa oproti poslednému vzájomnému zápasu zlepšili, majú dve posily – Flemmingsa a Harrisa – ktoré idú s fotmou nahor. Takže ako súper sú lepší a silnejší. My sa na tréningoch snažíme dostať do dobrého rytmu a formy pred najdôležitejšou časťou sezóny. Prvenstvo v základnej časti je veľmi blízko, chceme to potvrdiť čo najskôr a výhra by nám v tom pomohla,” myslí si kouč “žlto-čiernych” Aramis Naglič. 

Levice stroskotali na Slovenskom pohári tiež v semifinále, sen o obhajobe trofeje im zmaril Lučenec. Zverenci trénera Michala Madzina nemali pred prestávkou ideálnu fazónu, vo veľkej miere sa na nich podpísal nahustený program zápasov. To je však už uzatvorenou kapitolou, teraz sa pokúsia udržať aktuálne druhé miesto v tabuľke. “Do konca základnej časti zostáva sedem zápasov, ideme od stretnutia k stretnutia. Naše očakávania sú také, že v každom zápase chceme vydať zo seba všetko. Proti Interu očakávam náročný duel, je to družstvo s dobrými hráčmi a skúseným trénerom. Oba celky prehrali na Slovenskom pohári a budú v tomto zápase veľmi motivované. Ideme do toho naplno a dúfame, že po prestávke odohráme dobrý zápas,” zamyslel sa rozohrávač Patriotov Amin Hot. 

Z tábora “žlto-zelených”: “Počas reprezentačnej prestávky bol tím rozdelený na dve časti. Tá prvá odohrala dva zápasy za národný tím, druhá časť naberala kondíciu v telocvični aj posilovni a pripravovala sa na záverečnú časť súťaže. Od stredy trénoval tím opäť po kope. Hráči sú pripravení zabojovať o čo najlepšiu pozíciu pred vstupom do play-off. Dnes v Bratislave sa pokúsia prvýkrát v sezóne zdolať úradujúceho majstra. Zdravotný stav v tíme je dobrý. Fanbus má odchod o 15.30 hod. z parkoviska pri Dome Športu a zopár miest je v ňom stále voľných.”

Foto: Lukáš Droppan 

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice