4x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLPo prestávke konečne doma! V 8. kole privítame Lučenec

17. novembra 2022

Po baníckom derby tu máme ďalší zaujímavý duel v rámci 8. kola Niké SBL. Na domácej strane líder súťaže a aktuálny majster Patrioti Levice, na hosťujúcej strane momentálne predposledný tím tabuľky vicemajstrovský BKM Lučenec. 

Niké SBL 2022/2023 – 8. kolo (piatok 18. novembra o 18.00 h):

Patrioti Levice – BKM Lučenec

K zápasu: Jednotlivé družstvá sa nemôžu nachádzať v odlišnejších pozíciách. Levičania si užívajú výsledkovú pohodu, ktorú dokumentujú 4 ligové víťazstvá v rade, aj keď naposledy v Prievidzi sa museli na zisk dvoch bodoch nadrieť (69:56). S dobrou formou sa vrátili z reprezentačného okna Martin Bachan, krídelník Patriotov pomohol Slovensku k dvom dôležitým víťazstvám v predkvalifikácii ME 2025 a zachovaniu nádejí na pokračovanie v “riadnej” kvalifikácii. Ešte lepšie je na tom Miha Lapornik, ktorý pomohol Slovinsku k postupu na budúcoročné majstrovstvá sveta. Otáznik visí nad štartom Draška Kneževiča, ktorého už dlhšiu dobu trápi zranenie. Aj bez neho by sa “žlto-zelení” radi naladili na kľúčový duel v Európskom pohári FIBA. “Vraciame sa po dlhšej prestávke, takže dúfam, že naskočíme s energiou a nenecháme Lučenec, aby nás doma veľmi potrápil,” povedal jasne pivot Boris Bojanovský. 

Lučenec je naproti tomu ďaleko od toho, kde by chcel byť v ideálnom prípade. “Pelikáni” zatiaľ neprinášajú svojim fanúšikom mnoho radosti v tejto sezóne, nepomohla ani zmena trénera. Nenad Miloševič hľadá so svojimi zverencami recept na ukončenie šnúry prehier, ktorá v súčasnosti číta 3 zápasy. Aj vďaka tomu sa Lučenčania prepadli na predposledné miesto tabuľky, pred reprezentačnou prestávkou neuspeli na Spiši (89:97). Nejasný je štart dvojice Lukáš Bolek a Isaiah White, obaja chýbali svojmu tímu v konfrontácii s Rytiermi. Zápasová prestávka by mohla tímu pomôcť, ako tomu napríklad v prípade Handlovej. 

Aktuálne info: Unaveným a nacestovaným Patriotom prišla reprezentačná prestávka vhod. Využili ju na oddych a nabitie batérií pred ďalšou dôležitou fázou sezóny. Tú odštartujeme netradične piatok súbojom proti Lučencu, ktorého aktuálne tabuľkové postavenie určite nezodpovedá kvalite kádra. Preto neradno nič podceniť. V utorok sa pripojili k tímu Martin Bachan a Michal Madzin, v stredu večer už aj Miha Lapornik.
Počas zápasu bude k dispozícii fanshop, kde si môžete zakúpiť rôzne klubové predmety. V pokladni si budete môcť zakúpiť aj vstupenky na utorňajší duel Fiba Europe Cup, v ktorom nastúpime o 19.00 proti cyperskému Keravnos BC. Pre narodeninového oslávenca budeme mať pripravený balíček sladkostí od nášho partnera spoločnosti Cloetta. Dvaja z Vás budú mať šancu získať vstupenku na večerný koncert Separa v Unity Clube.

Partnerom zápasu je TATRAVAGÓNKA TLMAČE. Tatravagónka Tlmače rozširuje výrobu nákladných železničných vagónov a ponúka voľné pozície v profesiách zvárač, kovoobrábač a strojný zámočník. Ak hľadáte stabilné zamestnanie a motivačné ohodnotenie, navštívte web stránku www.tvtlmace.sk alebo sa informujte priamo vo výrobnom závode Tatravagóky v Tlmačoch.

Delegácia rozhodcov:
  • Tomáš Doušek, Artjoms Ribakovs, Richard Sirocký
Kde sledovať:

Foto: Lukáš Droppan

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice