5x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLPlay off začína doma s Interom

1. apríla 2023

Majstrovské Levice idú do vyraďovačky ako nasadená trojka, Inter napokon zo 6. miesta, ale v doterajších vzájomných zápasoch platilo pravidlo “môj dom, môj hrad”. Oba tímy navyše nemali ideálny záver základnej časti, o to väčší náboj môže mať hneď prvá konfrontácia. 

Niké SBL – 1. kolo play off (nedeľa 2. apríla, 18.00 h):

Patrioti Levice (3.) – Inter Bratislava (6.)

Delegácia rozhodcov:
  • Marek Kúkelčík, Martin Margala, Artjoms Ribakovs
Kde sledovať:

Povedali pred zápasom:

Michal Madzin, tréner Patriotov: Určite je prvý zápas dôležitý, v sérii na dva víťazné zápasy obzvlášť. Tak k tomu potrebujeme aj pristúpiť. Inter veľmi nepríjemný súper, hrá zaujímavo, má veľmi silných jednotlivcov, zároveň hrajú ako tím.”

Danilo Rakočevič, tréner Interu: Pri sérii na dve víťazstvá je prvý zápas veľmi dôležitý. Vieme, kto sú Levice, ale aj my máme svoje ciele. Kto hrá basketbal, respektíve akýkoľvek šport, tak musí mať nejakú ambíciu. Verím, že náš tím je ambiciózny a pokúsime sa prekvapiť hneď v úvodnom stretnutí. To je našim cieľom, ideme bojovať. Levice sa nedajú vnímať inak, ako len optikou favorita. Samozrejme, vieme o ich cieľoch. V play off budú viac sústredení, ako tomu bolo v niektorých zápasoch základnej časti. Chýba im síce najlepší hráč, ale majú dostatok kvalitných hráčov. Hrali Európsky pohár FIBA, majú skúsenosti, doma majú za sebou publikum. My by sme nemali byť z nich vystrašení, budeme sa venovať sebe, aby sme odovzdali maximum.”

Aktuálne info: Po ťažkej prehre v Prievidzi, z ktorej si treba zobrať ponaučenie a rýchlo na ňu zabudnúť prišiel dlhý týždeň, ktorý patril príprave na úvodný duel vyraďovacej časti. Všetci v tíme si uvedomujú, že práve prvý duel proti Interu je jedným z najdôležitejších zápasov sezóny a preto bolo hlavnou úlohou trénerskej dvojice Madzin – Lutovský vyladiť detaily v obrane a útoku tak, aby sme sa na súpera pripravili čo najdôkladnejšie. Času na to bolo dosť, do akej miery sa to podarilo ukáže už dnešný duel. Potešiteľné je, že do zostavy sa vracia dvojica Bojanovský – Kovac.
Pokladne sa otvárajú tradične o 17.00 hodine. Vstupenky si môžete kúpiť aj online na tomto linku: https://www.ticketportal.sk/event/PLAY-OFF-Nike-SBL-Patrioti-Levice-Inter-Bratislava.  Pri vstupe čaká na každého fanúšika papierový tlieskač, pre prvých 200 z Vás je pripravený aj farebný spravodaj. V polčasovej prestávke nás čaká vystúpenie mažoretiek ViniLev z Katolíckej spojenej školy sv. Vinceta de Paul. Chýbať nebude ani Cloetta upratovacia čata a tiež fanshop s novými produktami. 
Nenechajte si príchod do športovej haly na poslednú chvíľu, vyhnete sa dlhším radom pri vstupe. Na parkovanie využite parkovacie plochy pri futbalovom štadióne, alebo OC Tesco.

 

Foto: Lukáš Droppan

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice