5x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLPatriotov opäť čaká Prievidza, doma sa pokúsia zlomiť šnúru prehier

14. marca 2021

Na Patriotov čaká rovnaký súper ako v sobotu, teraz ho však privítajú doma. V dohrávke 29. kola si zverenci trénera Michala Madzina opäť zmerajú sily s Prievidzou a pokúsia sa tak zastaviť šnúru prehier.

Niké SBL – 29. kolo (pondelok 15. marca o 18.00 h):

Patrioti Levice – BC Prievidza

K zápasu: Levice neprekonali stále “komplex” z palubovky Prievidze, nevyhrali na nej ani na 22. pokus, aj keď šancí na úspech bolo dostatok. Lenže nevydarená koncovka a strelecké odmlčanie ich stálo napokon úspech (67:73). Spolu so zaváhaním v pohári, to bola pre zverencov trénera Michala Madzina už tretia prehra po sebe. V ligovej tabuľke im stále patrí prvá priečka, ale v dohrávkach musia nutne plnohodnotne bodovať, ak chcú mať nejaký náskok na prenasledovateľov. “Myslím si, že Prievidza má troch – štyroch hlavných hráčov, ktorí v podstate ťahajú celý útok. Musíme ich čo najviac pribrzdiť a v útoku hrať dobrý, tímový basketbal. Treba hrať každý pre každého a vytvárať si dobré strely, aby nám to popadalo,” uviedol pivot Boris Bojanovský.

Prievidza naproti tomu uhájila hradby Niké arény, ich sobotňajší a zároveň najbližší súper tak natiahne negatívnu sériu, ktorá u nich trvá viac ako 8 rokov. Zisk dvoch bodov bol určite príjemným narodeninovým darčekom pre generálneho manažéra klubu Marka Batinu a aj pre všetkých priaznivcov BC. Prievidžania tak urobili ďalší dôležitý krok na ceste za účasťou v prvom kole play off. Náskok na Handlovú už je v podobe dvoch výhier, čiže prípadný úspech v Leviciach by bol možno povestným klincom do rakvy ich úhlavného rivala. „Čaká nás druhý zápas v rade s Levicami. Určite bude ťažký, ale ideme bojovať. Verím, že nám ešte zostali sily, podarí sa nám trochu zregenerovať a odohráme dobrý zápas,” povedal tréner Maroš Helmecy.

Aktuálne info: Na Patriotov čaká piaty zápas v priebehu desiatich dní, nie je však priestor na šetrenie sa, alebo vyplakávanie. Ak si chcú Levičania udržať pozíciu v tabuľke, domáce zaváhania neprichádzajú do úvahy. Prievidza však ukázala vo Svite, či na Spiši, že vie byť veľmi nepríjemným súperom aj na vonkajších palubovkách a tak nás dnes nečaká nič jednoduché. Do zápasu pôjdeme v rovnakej zostave ako v sobotu, stále bez zraneného Abrháma. 

Kto píska: Marek Kúkelčík, Roman Lamoš, Artjoms Ribakovs

Na čo sa zamerať: Predchádzajúce meranie síl rozhodli maličkosti, v tomto smere si teda myslíme, že rozhodne to, kto bude mať viac energie a chuti po víťazstve.

Kde sledovať:

Foto: Lukáš Droppan

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice