3x Majster Slovenska - 2011 & 2018 & 2022
1x Víťaz Slovenského pohára - 2019
1x Víťaz Alpe Adria Cup - 2022
EnglishSlovenčina

Niké SBLPatriotov opäť čaká Prievidza, doma sa pokúsia zlomiť šnúru prehier

14. marca 2021

Na Patriotov čaká rovnaký súper ako v sobotu, teraz ho však privítajú doma. V dohrávke 29. kola si zverenci trénera Michala Madzina opäť zmerajú sily s Prievidzou a pokúsia sa tak zastaviť šnúru prehier.

Niké SBL – 29. kolo (pondelok 15. marca o 18.00 h):

Patrioti Levice – BC Prievidza

K zápasu: Levice neprekonali stále „komplex“ z palubovky Prievidze, nevyhrali na nej ani na 22. pokus, aj keď šancí na úspech bolo dostatok. Lenže nevydarená koncovka a strelecké odmlčanie ich stálo napokon úspech (67:73). Spolu so zaváhaním v pohári, to bola pre zverencov trénera Michala Madzina už tretia prehra po sebe. V ligovej tabuľke im stále patrí prvá priečka, ale v dohrávkach musia nutne plnohodnotne bodovať, ak chcú mať nejaký náskok na prenasledovateľov. „Myslím si, že Prievidza má troch – štyroch hlavných hráčov, ktorí v podstate ťahajú celý útok. Musíme ich čo najviac pribrzdiť a v útoku hrať dobrý, tímový basketbal. Treba hrať každý pre každého a vytvárať si dobré strely, aby nám to popadalo,“ uviedol pivot Boris Bojanovský.

Prievidza naproti tomu uhájila hradby Niké arény, ich sobotňajší a zároveň najbližší súper tak natiahne negatívnu sériu, ktorá u nich trvá viac ako 8 rokov. Zisk dvoch bodov bol určite príjemným narodeninovým darčekom pre generálneho manažéra klubu Marka Batinu a aj pre všetkých priaznivcov BC. Prievidžania tak urobili ďalší dôležitý krok na ceste za účasťou v prvom kole play off. Náskok na Handlovú už je v podobe dvoch výhier, čiže prípadný úspech v Leviciach by bol možno povestným klincom do rakvy ich úhlavného rivala. „Čaká nás druhý zápas v rade s Levicami. Určite bude ťažký, ale ideme bojovať. Verím, že nám ešte zostali sily, podarí sa nám trochu zregenerovať a odohráme dobrý zápas,“ povedal tréner Maroš Helmecy.

Aktuálne info: Na Patriotov čaká piaty zápas v priebehu desiatich dní, nie je však priestor na šetrenie sa, alebo vyplakávanie. Ak si chcú Levičania udržať pozíciu v tabuľke, domáce zaváhania neprichádzajú do úvahy. Prievidza však ukázala vo Svite, či na Spiši, že vie byť veľmi nepríjemným súperom aj na vonkajších palubovkách a tak nás dnes nečaká nič jednoduché. Do zápasu pôjdeme v rovnakej zostave ako v sobotu, stále bez zraneného Abrháma. 

Kto píska: Marek Kúkelčík, Roman Lamoš, Artjoms Ribakovs

Na čo sa zamerať: Predchádzajúce meranie síl rozhodli maličkosti, v tomto smere si teda myslíme, že rozhodne to, kto bude mať viac energie a chuti po víťazstve.

Kde sledovať:

Foto: Lukáš Droppan

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice