4x Majster Slovenska - 2011 & 2018 & 2022 & 2023
1x Víťaz Slovenského pohára - 2019
1x Víťaz Alpe Adria Cup - 2022
EnglishSlovenčina

Niké SBLPatriotov delí jeden krok od zopakovania finále

8. apríla 2022

Jeden krok delí basketbalistov Levíc od toho, aby si opäť po roku zahrali vo finále Niké SBL. V domácom stretnutí proti Spišským Rytierom majú šancu premeniť postupový mečbal na ukončenie semifinálovej série. 

Niké SBL – 3. zápasy semifinále (sobota 9. arpíla):

Patrioti Levice – Spišskí Rytieri (18.00 h):

/stav série – 2:0/

K zápasu: Vicemajstra delí už len jeden krok od toho, aby si opäť po roku zahral o trofej pre víťaza. Patrioti majú v tejto sezóne evidentne víťazný recept na Rytierov, dokázali ho zdolať aj v šiestom stretnutí po sebe. Pre zverencov trénera Michala Madzina to bol o to cennejší úspech, že ho dokázal aj bez svojho kapitána Šimona Krajčoviča a tiež Viktora Juríčka. Status oboch hráčov pred sobotňajším stretnutím je otázny. Tromfy sú v rukách Levičanov, ale ako sa hovorí, posledný krok býva najťažší. „Čaká nás zápas, ktorý môže rozhodnúť o konci celej série a my to určite chceme využiť. Po ťažkom dueli v Spisskej Novej Vsi sa musíme ešte viac skoncentrovať a verím, že pred plnou domácou halou urobíme posledný krok smerom do finále,“ vyjadril sa krídelník Levíc David Abrhám. 

Úradujúci majster sa zatiaľ v semifinále ofenzívne trápi, priemerne dáva len 61 bodov, čo len vo výnimočných prípadoch stačí na víťazstvo v Niké SBL. Spišskí Rytieri nehrajú pri tom zlý basketbal, ale v oboch prípadoch im vždy chýbalo niečo, čo by zápasy s Levicami doviedlo do víťazného konca. Aj keď hrajú o všetko, do Levíc môžu cestovať bez tlaku. To im totiž môže rozviazať ruky a udržať nádej na obhajobu titulu.

Aktuálne info: Posledný krok býva najťažší, ale aj tie prvé dva boli poriadne náročné a síl začne v oboch tímoch rapídne ubúdať. Do popredia sa tak dostane aj šírka kádra, či zdravotný stav v oboch tímoch. Levičania vedia o čo hrajú a vedia, že by neradi cestovali naspäť na Spiš. Bude to preto chcieť rovnaké tímové zomknutie a bojovný výkon až do poslednej sekundy zápasu, ako tomu bolo v stredu na palubovke súpera. Výhodou by tentokrát mohli byť domáce koše a zaplnená športová hala, ako šiesty domáci hráč.

Informácia pre fanúšikov: Vstupeniek je stále dostatok, netreba si ale príchod do športovej haly nechávať na poslednú chvíľu, vyhnete sa dlhšiemu čakaniu a tiež parkovaniu v okolí haly. Pokladne sa otvárajú o 17.00 hodine. Vstupné je 5,-Eur, na play-off zápasy už neplatia permanentky SILVER. Vstup do športovej haly je povolený iba s rúškom a je potrebné ho mať počas celého pobytu. Čo Vás dnes počas zápasu ešte čaká?
– úvodný rozskok zápasu dnes obstará „Big Mike“ Bernard
– počas zápasu bude otvorený fanshop, kde si okrem tričiek, trúbok, šálov a ďalších klubových predmetov môžete kúpiť aj originálny dres zo sezón 2010-12 s číslom a menom Mike Bernarda
– po 3.štvrtine dostane jeden z prítomných fanúšikov možnosť na super strelu, ktorou môže vyhrať bicykel v hodnote 500,-Eur ktorý venuje predajňa, eshop, požičovňa a servis ŽIVOT S BICYKLOM, ktorý nájdete na ulici Československej armády č.10 v Leviciach. A ak náhodou strela do koša nepadne, cena útechy ho neminie
– na facebook stránke Patrioti Levice prebieha zdieľačka o dres Mike Bernarda a darčeky z Futbalshop Levice, v ktorom Vám graficky potlačia všetko čo potrebujete, podľa vašich požiadaviek

Vidíme sa na mieste, kde je v Leviciach najlepšia atmoška, vidíme sa na tretej bitke o finále play-off!

Kto píska: Zdenko Zubák, Peter Ženiš, Pavel Fuska

Kde sledovať:

Foto: Lukáš Droppan

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice