4x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLPatriotov delí jeden krok od zopakovania finále

8. apríla 2022

Jeden krok delí basketbalistov Levíc od toho, aby si opäť po roku zahrali vo finále Niké SBL. V domácom stretnutí proti Spišským Rytierom majú šancu premeniť postupový mečbal na ukončenie semifinálovej série. 

Niké SBL – 3. zápasy semifinále (sobota 9. arpíla):

Patrioti Levice – Spišskí Rytieri (18.00 h):

/stav série – 2:0/

K zápasu: Vicemajstra delí už len jeden krok od toho, aby si opäť po roku zahral o trofej pre víťaza. Patrioti majú v tejto sezóne evidentne víťazný recept na Rytierov, dokázali ho zdolať aj v šiestom stretnutí po sebe. Pre zverencov trénera Michala Madzina to bol o to cennejší úspech, že ho dokázal aj bez svojho kapitána Šimona Krajčoviča a tiež Viktora Juríčka. Status oboch hráčov pred sobotňajším stretnutím je otázny. Tromfy sú v rukách Levičanov, ale ako sa hovorí, posledný krok býva najťažší. “Čaká nás zápas, ktorý môže rozhodnúť o konci celej série a my to určite chceme využiť. Po ťažkom dueli v Spisskej Novej Vsi sa musíme ešte viac skoncentrovať a verím, že pred plnou domácou halou urobíme posledný krok smerom do finále,” vyjadril sa krídelník Levíc David Abrhám. 

Úradujúci majster sa zatiaľ v semifinále ofenzívne trápi, priemerne dáva len 61 bodov, čo len vo výnimočných prípadoch stačí na víťazstvo v Niké SBL. Spišskí Rytieri nehrajú pri tom zlý basketbal, ale v oboch prípadoch im vždy chýbalo niečo, čo by zápasy s Levicami doviedlo do víťazného konca. Aj keď hrajú o všetko, do Levíc môžu cestovať bez tlaku. To im totiž môže rozviazať ruky a udržať nádej na obhajobu titulu.

Aktuálne info: Posledný krok býva najťažší, ale aj tie prvé dva boli poriadne náročné a síl začne v oboch tímoch rapídne ubúdať. Do popredia sa tak dostane aj šírka kádra, či zdravotný stav v oboch tímoch. Levičania vedia o čo hrajú a vedia, že by neradi cestovali naspäť na Spiš. Bude to preto chcieť rovnaké tímové zomknutie a bojovný výkon až do poslednej sekundy zápasu, ako tomu bolo v stredu na palubovke súpera. Výhodou by tentokrát mohli byť domáce koše a zaplnená športová hala, ako šiesty domáci hráč.

Informácia pre fanúšikov: Vstupeniek je stále dostatok, netreba si ale príchod do športovej haly nechávať na poslednú chvíľu, vyhnete sa dlhšiemu čakaniu a tiež parkovaniu v okolí haly. Pokladne sa otvárajú o 17.00 hodine. Vstupné je 5,-Eur, na play-off zápasy už neplatia permanentky SILVER. Vstup do športovej haly je povolený iba s rúškom a je potrebné ho mať počas celého pobytu. Čo Vás dnes počas zápasu ešte čaká?
– úvodný rozskok zápasu dnes obstará “Big Mike” Bernard
– počas zápasu bude otvorený fanshop, kde si okrem tričiek, trúbok, šálov a ďalších klubových predmetov môžete kúpiť aj originálny dres zo sezón 2010-12 s číslom a menom Mike Bernarda
– po 3.štvrtine dostane jeden z prítomných fanúšikov možnosť na super strelu, ktorou môže vyhrať bicykel v hodnote 500,-Eur ktorý venuje predajňa, eshop, požičovňa a servis ŽIVOT S BICYKLOM, ktorý nájdete na ulici Československej armády č.10 v Leviciach. A ak náhodou strela do koša nepadne, cena útechy ho neminie
– na facebook stránke Patrioti Levice prebieha zdieľačka o dres Mike Bernarda a darčeky z Futbalshop Levice, v ktorom Vám graficky potlačia všetko čo potrebujete, podľa vašich požiadaviek

Vidíme sa na mieste, kde je v Leviciach najlepšia atmoška, vidíme sa na tretej bitke o finále play-off!

Kto píska: Zdenko Zubák, Peter Ženiš, Pavel Fuska

Kde sledovať:

Foto: Lukáš Droppan

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice