5x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLPatriotov čaká duel pod Tatrami

2. novembra 2019

V siedmom kole Slovenskej basketbalovej ligy sa Patrioti Levice predstavia na palubovke Iskry Svit, kde sa pokúsia zaznamenať štvrtú ligovú výhru v rade.

Iskra Svit – Patrioti Levice

Iskra aréna, sobota 2. novembra o 18.00 h – štatistický prenos a video prenos

Delegácia rozhodcov: Martin Margala, Peter Karniš, Richard Sirocký

“Podtatranci” prišli v Komárne nešťastným spôsobom o víťazstvo, družstvu z juhu Slovenska napokon podľahli až po predĺžení. Kouč Iskry Rudolf Jugo navyše musí riešiť starosti so zostavou, proti “obuvníkom” absentoval Stanislav Baldovský, na maródku sa s veľkou pravdepodobnosťou pridal Jalen Nesbitt, ktorý sobotňajší zápas nedohral. Dobrou správou v tomto smere je aspoň návrat Isaiaha Johnsona na súpisku. Svit zatiaľ drží v domácom prostredí stopercentnú bilanciu, v čom by rád pokračoval aj po 7. kole. “Po nešťastnej prehre s Komárnom nás čaká ťažký súper z Levíc. Hrajú veľmi agresívne, preto bude potrebné udržať maximálnu koncentráciu počas celých 40 minút. Disponujú kvalitnými Slovákmi na čele so Žiakom, Krajčovičom, či Bojanovským, ale tiež veľmi silnými legionármi. Pred domácim publikom odovzdáme maximum, aby sme po zápase mohli byť spokojní,” uviedol asistent trénera Svitu Róbert Ištvaník.

Ťahákom tejto konfrontácie bude určite návrat Michala Madzina do haly, v ktorej strávil celú svoju doterajšiu trénersku kariéru. Odchovanec Svitu vymenil v lete žlto-modrú farbu za žlto-zelenú, aj v nej sa mu však darí. Levičania mali síce dlhšiu ligovú prestávku, ale vyplnili ju stretnutiami v Alpsko-jadranskom pohári. Triumfy nad slovinskou Polzelou a rakúskym Gmundenom ich priblížili k účasti v play off. Patrioti ťahajú v SBL-ke aktuálne najdlhšiu sériu víťazstiev, tri duely po sebe neokúsili chuť prehry. “Máme pred sebou náročný zápas na palubovke súpera. Vo Svite je vždy výborná atmosféra a preto sa tam hrá veľmi ťažko. Vieme, čo sú silné stránky súpera a tie sa budeme snažiť eliminovať. Verím, že späť domov odcestujeme s víťazstvom,” povedal krídelník Levíc Martin Bachan.

Z tábora „žlto-zelených:“Víťazná séria Patriotov sa predĺžila o ďalší zápas, nálada v tíme je preto dobrá. Do tréningového procesu sa vrátil Boris Bojanovský, o tom, či do hry zasiahne Marko Perovič sa rozhodne tesne pred zápasom. Zvyšok tímu je zdravotne v poriadku, hráči sa už tešia na súboj pod Tatrami, ktorý býva vždy veľmi náročný a inak tomu nebude zrejme ani dnes.”

Foto: Lukáš Droppan

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice