5x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Európske pohárePatrioti zabojujú o Ligu majstrov v španielskej Malage

1. augusta 2022

Úradujúci šampión Niké SBL už pozná dejisko kvalifikačného turnaja o miesto v skupinovej fáze Lige majstrov. Patrioti Levice vycestujú v septembri do španielskej Malagy, kde ich čaká boj na kvalifikačnom turnaji.

Už dlhšiu dobu je známe, proti komu „žlto-zelení“ nastúpia. Na úvod kvalifikačného turnaja ich 21. septembra čaká vicemajster Maďarska Egis Körmend. Pre Levičanov ide o dôverne známeho súpera nielen z prípravy, ale aj z účinkovania v Alpsko-jadranskom pohári. V súťažných stretnutiach sa stretli naposledy v sezóne 2018/2019, Patrioti uhrali vtedy s maďarským tímom víťazstvo (82:79) a prehru (81:106).

V prípade postupu do semifinále si zmerajú 23. septembra sily s fínskym Karhu Kauhajoki. Ak sa im podarí preskočiť aj túto prekážku, tak 25. septembra bude ich finálovým súperom jeden z trojice Heroes Den Bosch, Šiauliai alebo Unicaja Malaga. Výhrou na kvalifikačnom turnaji by si majster Slovenska vybojoval miestenku v skupinovej fázy Ligy majstrov. Levičania by išli do G-skupiny, kde na nich čaká talianske Dinamo Banco di Sardegna Sassari, francúzsky JDA Dijon a grécky PAON mateco Solún.

Ak Patrioti vypadnú v akejkoľvek fáze kvalifikačného turnaja Ligy majstrov v Malage, tak si na jeseň zahrajú v Európskom pohári FIBA. Žreb ich v tejto súťaži vylosoval do D-skupiny spolu s českou Opavou, bulharským Balkanom Botevgrad a zoznam účastníkov doplní jeden z trojice SL Benfica Lisabon/Keravnos Strovolou/Golden Eagle Ylli.

Čas začiatkov kvalifikačných stretnutí oznámi vedenie Ligy majstrov neskôr.

Program kvalifikačného turnaja Ligy majstrov v španielskej Malage (21. – 25. septembra):

štvrťfinále 21. septembra

  • Patrioti Levice – Egis Körmend
  • Heroes Den Bosch – Šiauliai

semifinále 23. septembra

  • víťaz Patrioti Levice/Egis Körmend – Karhu Kauhajoki
  • víťaz Heroes Den Bosch/Šiauliai – Unicaja Malaga

finále 25. septembra

  • víťaz Patrioti Levice/Egis Körmend/Karhu Kauhajoki – víťaz Heroes Den Bosch/Šiauliai/Unicaja Malaga

Zdroj: basketliga.sk

Foto: Lukáš Droppan

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice