1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

PrípravaPatrioti víťazmi turnaja v Handlovej

19. septembra 2021

Levičania zvládli aj tretie vystúpenie na turnaji v Handlovej a potvrdili zlepšujúcu sa formu pred ostrým štartom do nového ročníka. V súboji proti šiestemu tímu rakúskej ligy z poslednej sezóny museli podať výkon na hranici svojich možností. Hoci sa hral zápas dvoch neporazených tímov v netradičnom predobedňajšom čase, od úvodnej minúty to bola poriadna mastenica. Levičania sa nenechali zastrašiť agresívnou hrou súpera, dokázali sa jej prispôsobiť a rozhodcovia veru mali čo robiť, aby zvyšujúcu sa nervozitu hneď v úvode súboja ustáli. Dokázali to a postupne bol tento zápas čoraz viac basketbalovejší. Tímy sa často striedali vo vedení, to však bolo na jednej či druhej strane maximálne trojbodové. O výsledku rozhodla až posledná desaťminútovka. Po piatich bodoch Viktora Juričeka v úvode štvrtej štvrtiny sa Levičania následne bodovo odtrhli a po šnúre 14:5 išli do vedenia 66:55. Na to už hostia nedokázali reagovať a vo veľmi dobrom zápase zvíťazili Patrioti jedenásť bodovým rozdielom.

PATRIOTI LEVICE – SKN ST.POELTEN 76:65 (34:33)

LEVICE: Abrhám 15, Lacy 14, McCallum 13, Krajčovič 5, Bojanovský 4 (Freeman 11, Juríček 10, Volárik 4, Chaban 0)
ST.POELTEN: Alanen 16, Ferguson 12…

TH Levice: 23/17, Trojky 9.

Michal Madzin, tréner Levíc: Poučení z minulého týždňa sme dnes nastúpili oveľa viac koncentrovaní a mentálne pripravení. Aj keď sa hral zápas v doobedňajšom čase, mal výborné tempo a ja som rád, ako sme ho zvládli. Bol to vrchol turnaja. Pre nás to bol dnes posledný zápas v príprave, pred ostrým vstupom do sezóny v Šibeniku. Turnaj bol pre nás veľmi dobrou prípravou na to, čo nás v najbližšom období čaká.