5x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Európske pohárePrípravaPatrioti v kvalifikácii Ligy majstrov proti Körmendu, Chemnitzu, Breoganu alebo Benfice

5. júla 2022

Žreb nového ročníka Ligy majstrov je už za rohom, ešte pred samotným losom sa úradujúci majster Niké SBL Patrioti Levice dozvedel, proti komu môže v úvodnom kvalifikačnom kole hrať. Na výber je maďarský Körmend, nemecký Chemnitz, španielsky Breogan alebo portugalská Benfica.

Levičania sa po pravidelnej účasti v Alpsko-jadranskom pohári a triumfe v tejto súťaži v sezóne 2021/2022 rozhodli, že vyskúšajú pôsobenie v súťažiach pod hlavičkou Medzinárodnej basketbalovej federácie (FIBA). Prihlášku preto podali nielen do Ligy majstrov, ale aj do Európskeho pohára FIBA.

Družstvá boli rozdelené do šiestich košov na základe dvoch kritérií. Hlavným bolo umiestnenie krajiny v renkingu Ligy majstrov. Ak sa tím ešte nezúčastnil tejto súťaže, tak sa bral koeficient krajiny v tejto súťaži. Zo Slovenska sú Patrioti historicky len tretím klubom, ktorý sa zúčastní Ligy majstrov, preto ich vedenie zaradilo do koša č. 6.

Víťaz Niké SBL sa vo štvrťfinále kvalifikácie stretne s tímami z koša č. 3, konkrétne maďarským Egis Körmend, portugalskou Benficou Lisabon, nemeckým NINERS Chemnitz alebo španielskym Rio Breogan. V prípade postupu do semifinále narazia na družstva z prvého a druhého koša.

Miesto v skupinovej fáze má vopred isté 28 tímov, o 4 zostávajúce miesta sa pobije 24 družstiev, vrátane Patriotov Levice. Štyri kvalifikačné turnaje odštartujú 21. septembra, skupinová fáza začne úvodnými stretnutiami 4. októbra. Slovenský zástupca spozná svojich súperov 7. júla o 11.00 h, kedy je na programe žreb kvalifikácie a skupinovej fázy. V prípade neúspechu v kvalifikácii by im nemala ujsť miestenka v Európskom pohári FIBA, žreb tejto súťaži sa uskutoční budúci týždeň.

Foto: championsleague.basketball

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice