4x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

PrestupyLevice idú do sezóny s bosniackym rozohrávačom Draškom Kneževičom

4. júla 2022

Patrioti Levice zaplnili ďalšie miesto na svojej súpiske. Na rozohrávku angažovali 29-ročného reprezentanta Bosny a Hercegoviny Draška Kneževiča.

Pre novú tvár medzi „žlto-zelenými“ to bude prvé pôsobenie mimo regiónu Balkánu. Kneževič hral väčšinu svojej kariéry v Bosne a Hercegovine, odskočil si aj do neďalekej Čiernej Hory. Svojimi basketbalovými kvalitami si vyslúžil viackrát pozvánku aj reprezentácie. Uplynulé dva roky bol súčasťou KK Borac Banja Luka, s ktorou hral tiež druhú Jadranskú ligu. V domácej súťaži mal priemer 8,3 bodu, 1,4 doskoku, 2,9 asistencie a 1,1 zisku. Významne lepšie sa mu darilo v Jadranskej lige – 13,7 bodu, 2,1 doskoku, 3,5 asistencie a 2,1 zisku, to boli jeho priemery na zápas. „Hrať za Levice beriem z môjho pohľadu ako skvelú možnosť. Teším sa na Ligu majstrov, bol to jeden z hlavných dôvodov, prečo som sa rozhodol podpísať kontrakt s Patriotmi. Myslím si, že je správny čas opustiť Balkán, som už skúsený hráč. Je celkom ľahké akceptovať ponuku hrať za úradujúcich majstrov Slovenska. Očakávam tlak, ale nebojím sa výzvy,“ prezradil Kneževič.

Levická posila je dvojnásobným majstrom Bosny a Hercegoviny (2014, 2015), víťazom Bosniackeho pohára (2015) a nedávnom ukončenom ročníku druhej Jadranskej ligy sa s Banjou Lukou dostal až do semifinále. Okrem rozohrávača, hrával tiež na pozícii dvojky. „Dôležitý post rozohrávača sme pokryli skúseným hráčom, o ktorom si myslíme a veríme, že bude lídrom a ukáže svoje skúsenosti z ťažkých zápasov, ktoré už vo svojej kariére odohral. Z informácií, ktoré sa nám podarilo získať, ide okrem jeho basketbalovej kvality, aj o hráča s dobrými charakterovými vlastnosťami, čo bolo pri našom výbere pre nás dôležité,“ vyjadril sa tréner Patriotov Michal Madzin.

Foto: druga.aba-liga.com/Dragana Stjepanovičová

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice