4x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLPatrioti sú späť po vynútenej prestávke, predstavia sa v Prievidzi

14. januára 2022

Patrioti Levice sú späť v zápasovom kolotoče, po koronavírusovej prestávke ich čaká duel 19. kola Niké SBL na palubovke Prievidze. 

Niké SBL – 19. kolo (sobota 15. januára o 18.00 h):

/hrá sa v režime OP/

BC Prievidza – Patrioti Levice

K zápasu: Prievidza mohla získať proti Interu druhé víťazstvo v sezóne, zbabraná koncovka ju bude ešte asi dlho mrzieť. Stačila by možno jedna lopta a výhra by cestovala na hornú Nitru (66:68). Takto sa opäť o čosi vzdialila nádej na účasť v tohtosezónnom play off. Otázkou je, či v domácom prostredí bude k dispozícii Josh McFolley, ktorý po slovnej prestrelke odišiel počas stretnutia v Pezinku do šatne. “Je to v podstate najlepší tím ligy. Majú najlepšie výsledky a dobrých hráčov. Samozrejme, to musíme rešpektovať, ale rozhodne sa ich nemôžeme zľaknúť, pretože hráme doma a máme svoju kvalitu. V obrane zo seba musíme vydať všetko, doskakovať a byť v pohybe. Potrebujeme hrať to, na čom sme sa s trénerom dohodli v šatni. Keď to budeme dodržiavať a vydáme zo seba všetko, tak budeme spokojní, bez ohľadu na výsledok. V konečnom dôsledku, mali by sme hrať s plným nasadením ako tím,” myslí si krídelník BC Luka Dmitrovič. 

Patrioti boli po dlhšej dobe tímom s nútenou koronavírusovou prestávkou. Z tohto dôvodu museli odložiť nielen víkendový duel so Svitom, ale aj úvodný štvrťfinálový zápas Alpsko-jadranského pohára na palubovke českého Ústí nad Labem. To je teraz už uzatvorená kapitola, teraz ich čaká návrat do hustého ligového kolotoča. V Prievidzi by už mohol byť k dispozícii aj Šimon Krajčovič, rozohrávač Levíc absentoval pre zranenie v zápase s Komárnom. V hre bude aj dlhá víťazná séria jeho tímu. “Po vynútenej pauze sa vraciame do zápasového kolotoča. Tešíme sa na zápas, zároveň sa máme na pozore, pretože vieme, čo nás v Prievidzi čaká. Poctivo sa pripravíme a budeme ako tím bojovať, aby sme po zápase boli spokojní,” povedal tréner Patriotov Michal Madzin.

Aktuálne info: Hoci sa oba tímy nachádzajú na opačnej strane tabuľky, tréneri prízvukovali posledné dni hráčom, že duel v Prievidzi nebude vôbec jednoduchý. Náš súper zmenami v zostave ožil a hlavne na domácej palubovke bude veľmi nepríjemný pre každý jeden tím. Levičania sa dali počas nútenej pauzy zdravotne dokopy a dnes by mali nastúpiť v plnej sile, hoci nie všetci hráči budú zrejme kondične pripravení na obvyklú záťaž. Do hľadísk sa vracajú fanúšikovia a tak ak dnes máte chuť, môžete prísť povzbudiť Levičanov priamo do Prievidze. Vstup na zápas je v režime OP. Ak sa Vám cestovať do Prievidze nedá a predsa si chcete vychutnať duel s priateľmi v kolektíve, zápas môžete od 18.00 hodiny sledovať v Sýpke u Patriotov.  V Sýpke u Patriotov si môžete už dnes večer zakúpiť vstupenky na stredajší domáci duel proti Handlovej.

Kto píska: Zdenko Tomašovič, Zdenko Zubák, Peter Macura

Kde sledovať:

Foto: Lukáš Droppan

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice