5x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLPatrioti majú dnes prvý mečbal

16. mája 2024

Finálová séria Niké SBL dospela do tretieho zápasu. V ňom môžu Patrioti spečatiť zlatý hattrick, hostia zo Spiša sa pokúsia naopak vrátiť finále ešte raz na ich domácu palubovku.

Levičania odohrali na Spiši veľmi dobrý duel. Okrem vyrovnanej prvej desaťminútovky boli vo vedení počas celej ďalšej časti zápasu a vytvorili si výhodnú pozíciu pred duelom číslo 3. Teraz treba vydržať v koncentrácii a nastavenom tempe, s ktorým mal súper značné problémy v úvodných dvoch dueloch série..  “Chceme sa pozerať na seba. Očakávame veľkú energiu. Veľmi budem dúfať v to, že bude plná hala a poženie nás. Nechcem tu dávať nejaké klišé, ale hovorí sa, že posledný krok býva najťažší, takže ho potrebujeme zvládnuť. Verím, že ho zvládneme v najbližšom domácom zápase,” povedal tréner Michal Madzin. Zdravotný stav v tíme je dobrý, Patrioti nastúpia v plnej sile. “Čakám vynikajúcu atmosféru. Celá sezóna sa môže vlastne rozhodnúť, preto dúfam, že čo najviac ľudí si nájde cestu do levickej športovej haly. Dúfam, že spoločne urobíme posledný krok,” dodal David Abrhám.

Spišiakom zatiaľ niečo chýba vo finálovej sérii na to, aby dokázali Patriotov zdolať. V treťom zápase už pre nich neexistuje ďalšia šanca na opravu a tak musia dať do toho všetko a vyhrať. “Nemáme čo stratiť, v piatok dáme do toho všetko. Musíme zabudnúť na utorok a nechať všetko na palubovke,” vyhlásil Viktor Juríček. Zaplnená športová hala bude očakávať domáci triumf, čo budú chcieť hostia určite využiť a prekvapiť. “Ja dúfam a verejnosť to asi očakáva, že finálová séria skončí v piatok v Leviciach, ale nebolo by to športové rozmýšľanie, že by sme tam išli s bielou vlajkou. Chcem, aby sme ukázali charakter, išli zabojovať a skúsili urobiť finálovú sériu ešte zaujímavú. Z mojej strany neprichádza do úvahy, že by sme to vzdali a zabalili,” vyjadril sa tréner Teo Hojč.

Aktuálne info:

O vstupenky bol veľký záujem a už teraz je zrejmé, že zápas bude vidieť najvyššia návšteva v sezóne. Počas dňa si môžete vstupenky zakúpiť v predaji v Sýpke u Patriotov, alebo online na tomto odkaze.

Do predaja bude pustených aj zhruba 150 ks vstupeniek v pokladni pred zápasom od 18.00 hodiny. Cena vstupenky je : 8,- Eur. 

Parkovisko vedľa športovej haly bude pre verejnosť zatvorené.  Na parkovanie využite odstavné plochy vedľa futbalového štadióna a OC Tesco. V centre mesta bude prebiehať jarmok, doprava bude komplikovanejšia ako bežne, ak teda môžete, autá nechajte radšej doma.

Program pred ŠH:

17.00 Basketbalové koše na parkovisku (v prípade priaznivého počasia) kofola, pivo, skvelé trdelníky a fanshop

18.00 otvárajú sa pokladne a športová hala

19.00 PATRIOTI LEVICE – SPIŠSKÍ RYTIERI

Livestats – RTVS ŠPORT – Livestream

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice