5x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLPatrioti chcú proti Spišiakom úspešne uzatvoriť základnú časť

18. marca 2022

Oslavy Alpsko-jadranského pohára sú ešte stále čerstvou udalosťou, ale Patrioti Levice sa musia rýchlo skoncentrovať na záverečný zápas základnej časti. V domácom prostredí privítajú Spišských Rytierov. 

Niké SBL – 28. kolo (sobota 19. marca):

Patrioti Levice – Spišskí Rytieri (16.00 h):

K zápasu: Po eufórii z celkového triumfu v domácom Final Four Alpsko-jadranského pohára ešte nestihla vyschnúť ani levická palubovka a už sa musia preladiť Patrioti na ligové dianie. Dobrou správou pre nich je, že v rozlúčke so základnou časťou môžu hrať bez akéhokoľvek tlaku, ale môžu prehovoriť do boja o 4. miesto. Isté je, že Levičanom nepomôže pre zranenie Donte Clark. “Žlto-zelení” pravdepodobne rozložia minutáž na všetkých hráčov, v priebehu 4 dní to bude pre nich tretí zápas. “Máme náročnú úlohu, po Alpsko-jadranskom pohári sa čo najrýchlejšie spamätať a preladiť sa opäť na sobotňajší ligový zápas. Je dôležité nájsť fyzické, aj mentálne sily a domáce stretnutie odmakať na maximum,” vyhlásil tréner Patriotov Michal Madzin. 

Spišskí Rytieri sa tiež predstavili na Final Four Alpsko-jadranského pohára, ale pod vplyvom črevnej virózy v družstve, sa v neúspešnom semifinále predstavili len v 7-člennom zložení. Trénerovi Štefanovi Svitekovi chýbali Marko Stevanovič, Adam Antoni a Michal Baťka. To, či niekto z nich pocestuje do Levíc, je v tejto chvíli otázne. “Novovešťania” majú tromfy vo svojich rukách, víťazstvo im zabezpečí definitívu výhody domáceho prostredia v prvom kole play off. Platí to aj v prípade prehry, v tomto prípade však nemôže Inter uspieť proti Handlovej. “Stále je v hre štvrté miesto v tabuľke, všetci vieme, čo to znamená a takto chceme pristúpiť k zápasu. Vieme, kto proti nám bude stáť, čerstvý víťaz Alpsko-jadranskeho pohára, suverén základnej časti. Určite bude chcieť zakončiť základnú časť víťazstvom. Samozrejme, máme svoj plán. Limitujú nás zranenia a choroby, budú nám chýbať opory hlavne na doskoku, no nezostáva nám nič iné, len tieto absencie nahradiť bojovnosťou a energiou. Uvidíme, na čo to bude stačiť,” myslí si asistent trénera Spišiakov Erich Korfanta. 

Aktuálne info: Veľké víťazstvá si zaslúžia veľké oslavy, času na vychutnanie si triumfu ale nebolo veľa. Deň po zápase sa Patrioti stretli na krátkom tréningu, dnes doobeda prebehla príprava na posledný duel základnej časti súťaže. Motivácia proti Spišiakom je v tíme vždy vysoká a nebude tomu inak ani dnes.

Organizačné info: Pokladne sa otvárajú hodinu pred zápasom, teda o 15.00 hod. Vstup na zápas je bez covid obmedzení, jediným je povinnosť respirátora počas celého pobytu v športovej hale. Vstupné na zápas je 4,-Eur, deti do 7 rokov majú vstup zdarma. Zápas vysiela nažívo RTVS Šport, čo bude ďalšia skvelá reklama pre klub a mesto, tešíme sa na Vás v športovej hale.

Kto píska: Zdenko Zubák, Tomáš Doušek, Ladislav Bartoš

Kde sledovať:

Foto: Lukáš Droppan

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice