5x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLPatrioti cestujú na náročný duel do Svitu

20. októbra 2020

Basketbalisti Levíc zakončia prvú šestinu základnej časti Slovenskej basketbalovej ligy u súpera, v rámci 7. kola sa predstavia na palubovke Iskry Svit.

SBL 2020/2021 – 7. kolo:

Iskra Svit – Patrioti Levice

K zápasu: Pre Svit sa teraz začína mimoriadne dôležitá šnúra domácich zápasov, ktorá im môže výrazne pomôcť k zlepšeniu doterajšej bilancie. “Podtatranci” totiž u súperov predvádzajú výkony, ktoré isto zaostávajú za ich predsezónnymi očakávaniami. Jasným príkladom bol duel v Bratislave, v ofenzívnej prestrelke prehrali s mladým kolektívom Interu Bratislava (89:102). Zlepšiť obranu a hrať tímovejšie, to sú hlavné ciele pred stretnutiami “medveďov” v Iskra aréne. Po nevydarenom zápase na palubovke Interu, sa budeme chcieť prezentovať v domácom zápase proti Leviciam určite lepším výkonom. Vieme o vysokej kvalite levického tímu, no chceme zabojovať, zomknúť sa ako tím a pobiť sa o dobrý výsledok. Až samotný zápas ukáže, na čo bude stačiť naše odhodlanie a príprava na tento súboj,” zamyslel sa asistent trénera Svitu Róbert Ištvánik.

Levice nechali zabudnúť na krátku sériu dvoch domácich prehier, v neľahkom stretnutí s Handlovou dokázali uspieť (93:79). Dôležitou správou pre trénera Michala Madzina bol návrat skúseného Zorana Vrkiča do rotácie, s jeho prítomnosťou sa zlepšuje využitie rôznych herných variantov. Patrioti budú hrať o to, aby sa svojmu súperovi revanšovali za prehru v príprave a zároveň sa ním nenechali v tabuľke preskočiť. “Po 3 domácich zápasoch ideme na palubovku Svitu, ktorý po zlom stretnutí na Interi, bude určite chcieť podľa oveľa lepší výkon. Musíme sa dobre pripraviť, pretože to určite nebude jednoduchý duel. Dôležité bude, ako sa nám podarí ubrániť Avramoviča a či si postrážime doskok, nakoľko v predchádzajúcich zápasoch sme mali s touto činnosťou problém,” uviedol krídelník Levíc David Abrhám. 

Aktuálne info: Pozitívnou správou je, že sa po dlhej pauze spôsobenej zranením vracia do tímu Martin Bachan, ktorý od pondelka opäť trénuje s Patriotmi. Zvyšok tímu /až na Patrika Pažického/ je zdravotne v poriadku. Včerajšie druhé testovanie dopadlo opäť na výbornú a celý tím dnes môže cestovať do Svitu, kde nás čaká náročný duel proti ťažko čitateľnému súperovi.

Kto píska: Marek Kúkelčík, Zdenko Zubák, Richard Sirocký

Na čo sa zamerať: Čakajú nás zaujímavé mikrosúboje, hosťujúca defenzíva sa pokúsi zastaviť aktuálne najlepšieho strelca súťaže De’Seana Parsonsa. Dôležitý bude aj súboj rozohrávačov – Daquaise Andrews vs. Šimon Krajčovič. 

Kde sledovať:

Foto: Lukáš Droppan

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice