Niké SBLOslabení Patrioti „vyčíňali“ v Iskra Aréne

10. decembra 2023

Po necelých dvoch mesiacoch cestovali Patrioti do Svitu na druhý vzájomný duel v sezóne. V prvom meraní síl (v plnej sile) nestačili na nažhavený domáci tím a po veľkom boji tam prehrali 74:72. Iskra, stále bojujúca o účasť na Česko-slovenskom pohári mala v zápase motiváciu navyše.

Levičania predviedli vo Svite jeden z najlepších výkonov v sezóne. Už v prvej desaťminútovke išli do 14-bodového vedenia, ktoré si udržiavali aj počas ďalšieho priebehu prvého polčasu. „Klobúk dole pred mojím tímom za výkon, aký predviedol v dnešnom zápase“, netajil po zápase spokojnosť tréner Levíc Michal Madzin.Dnes bol zážitok sledovať hrať tento tím. Išli sme sem s početnou maródkou, po ceste nám vypadol ešte David Abrhám. Chalani však dnes bojovali a zastúpili na palubovke jeden druhého.“

Veru, oproti úvodnému vzájomnému duelu nemali Patrioti v zostave päť hráčov! Nedávno prišli o Kaukiainena, chýbali dlhodobo zranení Kneževič a Bachan, počas týždňa si poranil členok Howard a po ceste postihla nevoľnosť a zvracanie Davida Abrháma, ktorý do zápasu taktiež nezasiahol. Päť absencií oproti prvému duelu zrejme domácu Iskru až príliš uspokojilo. „Veľakrát sa stane, že keď vidíte absencie súpera na druhej strane palubovky, môže niekde v hlavách nastať určité podcenenie. Ak k nemu prišlo, sme radi, že sme to dokázali využiť.“

Spokojný po zápase bol aj kapitán tímu Ben Kováč, ktorý priviedol Patriotov k piatemu víťazstvu v rade. „Išli sme do zápasu bez tlaku, vedeli sme, že v zápase budú musieť nastúpiť a zabrať aj mladší hráči. V úvode nám padli ťažšie strely a dostali sme sebavedomie. Hrali sme super basket, lopta lietala, bojovali sme a myslím si, že sme si dnes zaslúžili vyhrať. Mali sme aj šťastie, ale to sa prikloní k tomu, čo oň bojuje.“

Po prvom polčase viedli Patrioti o 15 bodov (40:55), po prestávke sa čakal veľký nápor domáceho tímu. Ten však zeleno-žltí nedopustili. „Vstup do druhého polčasu, kde sa čakal nástup domáceho tímu sme zvládli na jednotku. Hneď v prvom útoku sme dobrou obranou získali loptu a to nám dodalo sebavedomie. Ubrániť Svit v 2.polčase na 20 bodov je veľká vec,“ dodal tréner Levičanov.

Levičania dosiahli piate ligové víťazstvo v rade. K definitíve 1.miesta po polovici základnej časti a tým pádom k najvýhodnejšej pozícii pri nasadení do Česko-slovenského pohára, potrebujú vyhrať ešte jeden z dvoch posledných duelov do polovice súťaže /v Nitre a v Lučenci/.

Patrioti si teraz potrebujú poriadne oddýchnuť a čím skôr sa dať zdravotne do poriadku, v sobotu ich čaká derby v Nitre. „Vieme o tom, že sa do Nitry chystá veľa Levičanov, tešíme sa na to,“ dodal kapitán Levičanov Ben Kováč.

Veru, fanbus je už týždeň pred derby v Nitre takmer vypredaný, veľa fanúšikov sa na výjazd chystá vlastnou dopravou. Zdá sa, že po minuloročnom „nájazde na Komárno“ by sa v Nitre mohla zísť opäť rekordná skupina Levičanov. Súboj v hale SPU štartuje v sobotu 16.decembra o 15.30 hod.