4x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLOpäť po dlhšom čase doma, Levice vyzvú Spišskí Rytieri

17. decembra 2021by Laci Garaj

Na záver kalendárneho roka čaká Patriotov Levice séria domácich zápasov, štartuje ju duel 14. kola proti Spišským Rytierom. 

Niké SBL – 14. kolo (sobota 18. decembra):

Patrioti Levice – Spišskí Rytieri (18.00 h)

K zápasu: Finálová repríza a tiež duel víťazov skupín Alpsko-jadranského pohára, to sú ústredné motívy tohto zápasu. Začneme najskôr u domácich, sú na čele ligového pelotónu, v Handlovej (85:73) zaznamenali piate ligové víťazstvo a dobrú formu si preniesli aj do nadnárodnej súťaže. Aj bez McCalluma nemali žiadne problémy v rakúskom Welse (86:56), vďaka čomu si zabezpečili prvú priečku v A-skupine. Pozitívne by chceli pokračovať aj v SBL-ke, aj keď je jasné, že v tomto prípade ich nečaká vôbec ľahká skúška. “Myslím si, že nás čaká ťažký boj o každú loptu. Náš súper má skúsenosťami nabitý tím, preto musíme byť koncentrovaní celých 40 minút,” povedal krídelník Levíc Samuel Volárik. 

Na pozitívnej vlne sa totiž vezú aj “Novovešťania”. Víkendový úspech v Lučenci (88:81) znamenal poskočenie na tretie miesto tabuľky a excelentne zvládli aj rozhodujúci v C-skupine Alpsko-jadranského pohára. Na postupovú miestenku do play off potrebovali zvíťaziť nad Dabrowou Górniczou (92:76), čo sa im podarilo napokon takým spôsobom, že tiež vyhrali svoju skupinu. Debut v drese Rytierov má za sebou Mike Morsell, proti Leviciam sa premiérovo predstaví v bielo-modrom drese ďalšia posila – Ben Richardson. Pri týchto faktoroch majú Spišiaci ciele stanovené – vrátiť prehru z prvého vzájomného zápasu a ukončiť sériu úspechov na strane Patriotov. “Určite nejdeme do Levíc na výlet, aj keď vieme, že nastúpime proti lídrovi, ktorý má momentálne skvelú fazónu. Káder domácich je pokope už dlhší čas, majú skvelého rozohrávača, silu pod košom, kvalitných legionárov, no my im máme čo vracať, veď sme doma prehrali. Určite budeme bojovať, verím, že aj naše dve nové posily, ktoré sa postupne zžívajú s tímom, budú skutočne posilami a pomôžu nám k dobrému výsledku,” uviedlo krídlo Rytierov Adam Antoni. 

Aktuálne info: Stredu po návrate z Rakúska využili Patrioti na regeneráciu, od štvrtka sa už poctivo pripravovali na dnešný súboj proti Rytierom. Tí pricestujú do Levíc v značne nečitateľnom zložení s dvomi novými posilami, navyše na konte s veľmi cenným triumfom proti účastníkovi najvyššej poľskej súťaže. Patriotov čakajú do konca kalendárneho roka ešte tri zápasy Niké SBL /všetky na domácej palubovke/, do ktorých pôjdu s cieľom udržať si súčasnú pozíciu v tabuľke. Ani jeden z týchto duelov však nebude jednoduchý. Do hry sa po jedno zápasovej pauze vracia Tre McCallum, okrem zraneného Dana Chabana je zvyšok tímu zdravotne v poriadku.

Kto píska: Zdenko Zubák, Pavel Fuska, Ladislav Bartoš 

Kde sledovať:

Foto: Lukáš Droppan

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice