3x Majster Slovenska - 2011 & 2018 & 2022
1x Víťaz Slovenského pohára - 2019
1x Víťaz Alpe Adria Cup - 2022
EnglishSlovenčina

Niké SBLO test pred Európskym pohárom FIBA sa postará Handlová

9. decembra 2022

Patriotov Levice čaká záverečný test pred druhou fázou Európskeho pohára FIBA, v rámci 13. kola Niké SBL privítajú doma MBK Baník Handlová. 

Niké SBL 2022/2023 – 13. kolo (sobota 10. decembra, 18.00 h):

Patrioti Levice – MBK Baník Handlová

K zápasu: Úradujúci majster zlomil trojzápasovú šnúru prehier, doma proti Spišským Rytierom už ďalšie zaváhanie nepripustil (98:76). Za istých okolností – výhra nad Handlovou a prehry Spišiakov a Interu, by sa mohli opäť „žlto-zelení“ stať lídrom súťaže. V prvom rade bude však potrebné sa ideálne pripraviť na začiatok druhej fázy Európskeho pohára FIBA, ktorá pre Levičanov štartuje už budúci týždeň. K tomu by mali pomôcť aj Devon Van Oostrum a David Abrhám, obaja môžu premiérovo zasiahnuť do súboja s „baníkmi“. „Po vydarenom dueli proti Spišiakom nás čaká ďalší náročný ligový zápas na domácej palubovke, proti Handlovej. Teší nás, že sme prerušili šnúru prehier a budeme sa chcieť víťazne naladiť pred ďalším účinkovaním v Európskom pohári FIBA,“ prezradil Alex Krajčovič. 

Prekaziť tieto plány, to je jednoznačná ambícia Handlovej. Stále v oklieštenej zostave, ale k majstrovi príde povzbudená dôležitým víťazstvom nad lídrom súťaže Interom Bratislava (86:79). „V Leviciach musíme hrať s rovnakým nasadením a odhodlaním, aké sme ukázali v uplynulých dvoch zápasoch. Vieme, že to nebude jednoduché. Poznáme kvalitu súpera a preto sa musíme biť o každý meter palubovky,“ vyhlásil asistent trénera Karol Kučera. Na diaľku „baníci“ stále bojujú so svojim rivalom z hornej Nitry, Prievidzou, o to, kto bude na predposlednom, respektíve poslednom mieste v súťaži. Tím trénera Toniho Radiča si samozrejme praje, aby sa podarilo podržať aktuálnu pozíciu a ideálne sa priblížiť šiestemu Komárnu. „Čaká nás veľmi náročné stretnutie proti kvalitnému súperovi z Levíc. Musíme sa sústrediť na svoju hru a vystupovať tak, ako v predchádzajúcich dvoch zápasoch. Chceme bojovať a hrať jeden pre druhého. Favoritom budú bez pochýb domáci, no už viackrát sa potvrdilo, že v rámci SBL je každý zdolateľný. Verím, že pokiaľ budeme koncentrovaní od samého začiatku, až do záverečného hvizdu, odohráme dôstojný zápas,“ dodal Branislav Pipíška. 

Aktuálne info: Príchod dvoch nových hráčov by mal tímu pomôcť v najbližších týždňoch nielen v zápasoch, ale aj v tréningovom procese, kde bol občas pri ďalších výpadkoch, alebo školských povinnostiach mladších hráčov problém trénovať päť na päť. Prepotrebné víťazstvo nad Spišiakmi určite tímu pomohlo, dnes sa treba ešte 100% koncentrovať na duel proti Handlovej, na fínskeho súpera sa začne myslieť až od zajtra. Handlová po odchode dvoch Američanov výrazne ožila, čo pocítili súperi v posledných dvoch kolách Niké SBL. Dnes je otázny štart Devona Van Oostruma, ktorý je od príchodu do Levíc prechladnutý. Zvyšok tímu, okrem dlhodobo zranených hráčov bude pripravený nastúpiť.

Delegácia rozhodcov:
  • Pavel Fuska, Martin Margala, Martin Hudec
Kde sledovať:

Foto: Lukáš Droppan

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice