5x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLO test pred Európskym pohárom FIBA sa postará Handlová

9. decembra 2022

Patriotov Levice čaká záverečný test pred druhou fázou Európskeho pohára FIBA, v rámci 13. kola Niké SBL privítajú doma MBK Baník Handlová. 

Niké SBL 2022/2023 – 13. kolo (sobota 10. decembra, 18.00 h):

Patrioti Levice – MBK Baník Handlová

K zápasu: Úradujúci majster zlomil trojzápasovú šnúru prehier, doma proti Spišským Rytierom už ďalšie zaváhanie nepripustil (98:76). Za istých okolností – výhra nad Handlovou a prehry Spišiakov a Interu, by sa mohli opäť “žlto-zelení” stať lídrom súťaže. V prvom rade bude však potrebné sa ideálne pripraviť na začiatok druhej fázy Európskeho pohára FIBA, ktorá pre Levičanov štartuje už budúci týždeň. K tomu by mali pomôcť aj Devon Van Oostrum a David Abrhám, obaja môžu premiérovo zasiahnuť do súboja s “baníkmi”. “Po vydarenom dueli proti Spišiakom nás čaká ďalší náročný ligový zápas na domácej palubovke, proti Handlovej. Teší nás, že sme prerušili šnúru prehier a budeme sa chcieť víťazne naladiť pred ďalším účinkovaním v Európskom pohári FIBA,” prezradil Alex Krajčovič. 

Prekaziť tieto plány, to je jednoznačná ambícia Handlovej. Stále v oklieštenej zostave, ale k majstrovi príde povzbudená dôležitým víťazstvom nad lídrom súťaže Interom Bratislava (86:79). “V Leviciach musíme hrať s rovnakým nasadením a odhodlaním, aké sme ukázali v uplynulých dvoch zápasoch. Vieme, že to nebude jednoduché. Poznáme kvalitu súpera a preto sa musíme biť o každý meter palubovky,” vyhlásil asistent trénera Karol Kučera. Na diaľku “baníci” stále bojujú so svojim rivalom z hornej Nitry, Prievidzou, o to, kto bude na predposlednom, respektíve poslednom mieste v súťaži. Tím trénera Toniho Radiča si samozrejme praje, aby sa podarilo podržať aktuálnu pozíciu a ideálne sa priblížiť šiestemu Komárnu. “Čaká nás veľmi náročné stretnutie proti kvalitnému súperovi z Levíc. Musíme sa sústrediť na svoju hru a vystupovať tak, ako v predchádzajúcich dvoch zápasoch. Chceme bojovať a hrať jeden pre druhého. Favoritom budú bez pochýb domáci, no už viackrát sa potvrdilo, že v rámci SBL je každý zdolateľný. Verím, že pokiaľ budeme koncentrovaní od samého začiatku, až do záverečného hvizdu, odohráme dôstojný zápas,” dodal Branislav Pipíška. 

Aktuálne info: Príchod dvoch nových hráčov by mal tímu pomôcť v najbližších týždňoch nielen v zápasoch, ale aj v tréningovom procese, kde bol občas pri ďalších výpadkoch, alebo školských povinnostiach mladších hráčov problém trénovať päť na päť. Prepotrebné víťazstvo nad Spišiakmi určite tímu pomohlo, dnes sa treba ešte 100% koncentrovať na duel proti Handlovej, na fínskeho súpera sa začne myslieť až od zajtra. Handlová po odchode dvoch Američanov výrazne ožila, čo pocítili súperi v posledných dvoch kolách Niké SBL. Dnes je otázny štart Devona Van Oostruma, ktorý je od príchodu do Levíc prechladnutý. Zvyšok tímu, okrem dlhodobo zranených hráčov bude pripravený nastúpiť.

Delegácia rozhodcov:
  • Pavel Fuska, Martin Margala, Martin Hudec
Kde sledovať:

Foto: Lukáš Droppan

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice