5x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLNahustený program zakončia Patrioti súbojom o 1. miesto so Svitom

17. marca 2021

Nahustený program Patriotov sa končí, to najťažšie ich však čaká na záver. V dohrávke 28. kola Niké SBL privítajú v súboji o prvé miesto Svit. 

Niké SBL – 28. kolo (streda 17. marca o 18.00 h):

Patrioti Levice – Iskra Svit

K zápasu: Aktéri stredajšieho zápasu sa nemôžu nachádzať v odlišnejších formách. Patrioti v nahustenom programe tvrdo narazili na svojich ligových rivalov, všetko odštartovala pohárová prehra so Spišskými Rytiermi. K nej sa pridali ďalšie tri porážky po sebe, po ktorých sa otriasa ich priebežné prvé miesto v tabuľke. Naposledy neuspeli proti Prievidzi (77:90). Pod vplyvom ostatných výsledkov tak budú toto umiestnenie brániť na domácej palubovke. Dobrou správou by mal byť návrat Davida Abrháma do zostavy, zranenie kolena sa neukázalo našťastie ako vážne. “Teraz je to len o nás, nejde o to, aký súper proti nám stojí. My sa musíme dať dokopy. Máme tu rozumných hráčov. Verím, že ako tím a jedna skupina si svoje veci dáme do poriadku, aby sme boli späť v tom, v čom vieme byť,” vyhlásil tréner Michal Madzin. 

Svit sa oproti tomu nesie na oveľa priaznivejšej vlne. Vyzerá to tak, že v kádri “medveďov” to všetko konečne zapadlo do seba a už sa to prejavuje aj na dosiahnutých výsledkoch. Postupnými krokmi sa vyšvihli z piateho miesta na tretie a ak sa im podarí uspieť v Leviciach, tak môžu ísť dokonca na druhé miesto. To svedčí o veľkej vyrovnanosti súťaže. Iskra v sobotu udržala oba body doma, proti Lučencu zvíťazila najtesnejším možným rozdielom (86:85) a na svoje konto si pripísala tretí triumf v rade. “V stredu hráme po týždni opäť s Levicami, tentokrát na ich palubovke. To, že prehrali teraz v lige 3 zápasy v rade, nič neznamená. Vieme, akú majú kvalitu a čaká nás extrémne ťažký zápas. Musíme sa sústrediť na svoj výkon, od začiatku do konca byť koncentrovaní na oboch koncoch palubovky a hrať maximálne agresívne, jedine tak môžeme byť úspešní,” uviedol kouč Róbert Ištvánik. 

Aktuálne info: Ako von z krízy v nahustenom programe zápasov? Otázka, ktorá sa riešila v klube počas posledných dní, odpoveď na ňu sa však nehľadala jednoducho. Hráči si uvedomujú, že všetko začína a končí u nich, že je nutné dodržiavanie dohodnutých pravidiel na palubovke v obrane a v útoku, čomu bola venovaná aj najväčšia pozornosť zo strany trénerov počas prípravy na stredajší zápas. Dobrou správou je návrat Davida Abrháma do zostavy. Zvyšok tímu je zdravotne v poriadku, odhodlaný prelomiť negatívnu sériu prehier. Zápas začína o 18.00 hod., sledovať ho môžete na stránkach nike.sk.

Kto píska: Peter Ženiš, Martin Margala, Jozef Stopka

Na čo sa zamerať: Tieto dva tímy sa stretli aj pred týždňom, vtedy rozhodla najmä streľba za tri body a doskakovanie. Teraz to bude aj o tom, ale aj o chcení a nasadení, keďže ani Levice, ani Svit nečaká cez víkend účinkovanie na Slovenskom pohári. 

Kde sledovať:

Foto: Lukáš Droppan

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice