5x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLNa záver roka na Spiši o prvé miesto

29. decembra 2020

Na konci kalendárneho roka 2020 čaká Patriotov Levice náročná skúška, v rámci 24. kola Slovenskej basketbalovej ligy cestujú k Spišským Rytierom, kde ich čaká priamy súboj o prvé miesto v tabuľke. 

SBL 2020/2021 – 24. kolo (streda 30. decembra o 18.00 h):

Spišskí Rytieri – Patrioti Levice

K zápasu: Lepší koniec kalendárneho roka ani nešlo nachystať, v SBL sa bude hrať priamy súboj o prvé miesto. Zaujímavá konfrontácia tímov, ktoré za sebou nemajú ideálne víkendové zápasy. “Novovešťania” po sviatkoch zaváhali na hornej Nitre, keď prehrali na palubovke Handlovej (75:89). Spolu s tuho vybojovanou výhrou nad Interom Bratislava v predchádzajúcom kole, tak možno povedať, že ešte je na tíme trénera Tea Hojča cítiť dopady vynútenej prestávky. “Je to jednoduché, kto vyhrá tento zápas, tak bude silvestrovať na prvom mieste. Musíme vstúpiť do zápasu s väčšou energiou ako Levice a vyvarovať sa chýb, ktoré sme robili v ostatnom zápase. Ak chceme uspieť, tak si musíme postrážiť ich pick-n-roll a nedovoliť im útočné doskoky. Ak sa nám to podarí, tak máme veľkú šancu uspieť, po čom veľmi túžime,” uviedol domáci Marko Stevanovič. 

Ich ligový rival je však na tom dosť podobne. Po konci víťaznej sérii Patriotov totiž prišlo mierne bolenie brucha. Najskôr predvianočná prehra vo Svite, po ktorej prišlo prekvapujúce a dosť jasné zaváhanie s Interom Bratislava (67:89). Najhorší ofenzívny výkon Levíc v sezóne prišiel aj v dôsledku viacerých absencií. Či pocestuje na východ Boris Bojanovský, respektíve Tre’Darius McCallum, to je v tejto chvíli otázne. Oba tímy však majú jasný cieľ – získať dva body a odpútať sa jeden od druhého. “Krátky čas na to, aby sme sa dali dokopy a pripravili sa. Urobíme maximum, aby sme v tomto zápase vyzerali lepšie. Verím, že tento kalendárny rok ukončíme s dobrým pocitom a dobrým zápasom na našom konte,” vyjadril sa tréner Levíc Michal Madzin. 

Aktuálne info: Patrioti sa ešte v pondelok krátko vrátili k nevydarenému zápasu proti Interu, potom však už všetku pozornosť sústredili na dnešný duel o priebežné prvé miesto na Spiši. Pozitívnou správou je, že sa do tréningového procesu tímu vrátil Boris Bojanovský, ktorý by aspoň na pár minút mohol rozšíriť rotáciu hráčov pod košom. Do hry dnes ešte nezasiahne Tre McCallum, ktorý len začína po dlhej karanténe s individuálnym tréningom, rovnako ako dlhodobo zranená dvojica Bachan, Pažický. 

Kto píska: Zdenko Zubák, Tomáš Doušek, Vladimír Karnay

Na čo sa zamerať: Podkošový priestor môže zohrávať v tejto konfrontácii dôležitú úlohu. Domácemu celku síce chýbal v predchádzajúcich dueloch Michal Baťka, ale aj bez neho majú veľkú silu. Leviciam by evidentne pomohol návrat Borisa Bojanovského do zostavy, lebo inak sa môže zopakovať scenár zo zápasu s Interom. 

Kde sledovať:

Foto: Lukáš Droppan

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice