4x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLNa úvod nového roka doma proti majstrovi

4. januára 2020

Patrioti Levice otvoria nový kalendárny rok 20. kolom Slovenskej basketbalovej ligy, doma privítajú úradujúceho majstra Inter Bratislava. Zverenci trénera Michala Madzina sa pokúsia už aj s novou posilou zastaviť trojzápasovú šnúru prehier. 

Patrioti Levice – Inter Bratislava 

Športová hala, sobota 4. decembra o 18.00 h – štatistický prenos a video prenos 

Delegácia rozhodcov: Anton Šarišský, Peter Karniš, Jakub Izák 

Tri dobre rozohrané zápasy, tri neúspešné konce. Asi tak by sa dala charakterizovať aktuálna trojzápasová séria prehier zverencov trénera Michala Madzina. Naposledy Patrioti neuspeli na palubovke Prievidze, kde tak nezlomili takmer sedemročnú kliatbu. Levice sa v závere roka 2019 prepadli na štvrtú priečku tabuľky a aj na začiatku ďalšieho roka ich nečaká ľahký súper. Proti úradujúcemu majstrovi však už môžu rátať s novou posilou, je ňou americký krídelník Alandise Harris. S jeho príchodom by sa mala zvýšiť palebná sila “žlto-zelených”. Pomôže už hneď pri svojej premiére? “Po sviatkoch nás čaká prvý domáci zápas, na ktorý sa veľmi tešíme. Do tréningu sa už zapojil aj náš nový spoluhráč, takže verím, že nám pomôže zlepšiť našu hru. Dúfam, že sa fanúšikom podarí zaplniť našu halu a tým pomôcť k výhre,” prezradil krídelník Levíc Martin Bachan.

Bezchybný december a poistenie prvenstva v tabuľke. Taká je aktuálna fazóna basketbalistov Interu Bratislava, už v siedmich stretnutiach po sebe nenašli premožiteľa. Proti Svitu to nebol z ich strany ideálny výkon, ale dva body zostali napokon v Eurovia aréne. Na súpiske “žlto-čiernych” sa objavil domáci odchovanec Matúš Malovec, smerom von by sa podľa našich informácií mal porúčať Domagoj Bubalo. Trénerovi Aramisovi Nagličovi opäť nebol k dispozícii rozohrávač Goran Bulatovič, jeho účasť v sobotňajšom stretnutí 20. kola je otázna. “Levice sú dobrý tím. Odohrali sme s nimi dva veľmi tvrdé vzájomné zápasy. Určite aj tento tretí bude podobný. Majú motiváciu a troška aj tlak po sérii prehier, takže odovzdajú všetko, aby zvíťazili. Ale takisto aj my, chceme predĺžiť víťaznú šnúru,” vyjadril sa pred zápasom kouč Interu Aramis Naglič.

Z tábora “žlto-zelených”: “Štvrtok večer pristál na letisku vo Viedni Alandise Harris, v piatok absolvoval s tímom spoločný tréning, času na väčšie zoznámenie však bolo príliš málo. Dnes bude už na súpiske tímu, o jeho zaradení do zápasu sa rozhodne zrejme až podľa priebehu stretnutia. Patrioti sú oddýchnutí a motivovaní prelomiť troj zápasovú sériu prehier a tiež prvýkrát v sezóne zdolať majstra. S hlasitou podporou zaplnenej športovej haly by sa im to na úvod kalendárneho roka mohlo podariť.”

Info k zápasu: Pokladne sa otvárajú o 17.00 hod. Keďže záujem o dnešný zápas bude zrejme veľký, nenechávajte si príchod do športovej haly na poslednú chvíľu. Vyhnete sa tak dlhším radom pri pokladniach. Vstupenky si môžete zakúpiť v priebehu dňa aj cez ticketportal.sk. Každý fanúšik ktorý príde do haly do začiatku úvodnej predstavovačky dostane pri vstupe svietiacu tyčinku, ktorá sa aktivuje pri zlomení a použitá má byť na choreo pri predstavení domáceho tímu. 

Foto: Lukáš Droppan

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice