5x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLNa Spiš s jednoznačným cieľom, vyrovnať finálovú sériu

19. mája 2021

Patriotov Levice čaká druhý finálový zápas Niké Slovenskej basketbalovej ligy, u Spišských Rytierov chcú vyrovnať stav tejto série. 

Niké SBL – 2. zápas finále play off (streda 19. mája o 16.00 h):

Spišskí Rytieri – Patrioti Levice

/stav série – 1:0/

K zápasu: “Novovešťania” urobili ďalší prvý krok na ceste za už teraz historickou sezónou. Svojmu súperovi ukradli vo finále na úvod výhodu domáceho prostredia, k výhre na palubovke Levíc dokráčali po veľkom obrate v záverečnej štvrtine. To im môže dodať dôležitú psychologickú výhodu do duelu v domácom prostredí. Poučiť sa musia hlavne zo začiatku, keďže museli neskôr mazať až 17-bodové manko. Výhra znamená vybojovanie majstrovského mečbalu, prehra len vyrovnanie série. “Musíme nadviazať na to dobré, čo sme v Leviciach ukázali. Hrať v play off móde, od prvej sekundy maximálne koncentrovaní na oboch stranách palubovky. To, čo sa v Leviciach stalo, je výnimočnou záležitosťou a nemôžeme sa na to spoliehať, že to tak vždy pôjde. Musíme minimalizovať straty, byť celý zápas hlavou i srdcom na palubovke. Vyhrali sme jednu bitku, k tomu, aby sme zvíťazili v celej tejto finálovej vojne, nám treba ešte 2 výhry. Je to blízko, no zároveň ešte strašne ďaleko,” uviedol asistent trénera Erich Korfanta.

Patrioti si určite inak predstavovali po viac 8 mesiacoch návrat fanúšikov do hľadiska. Po väčšinu času mali nakročené k zisku úvodného finálového bodu, ale poslednú 10-minútovku prehrali vysoko 10:33. Teraz cestujú na Spiš pod miernym tlakom, pretože Rytierom neplánujú venovať zisk mečbalu v tejto sérii. V tejto sezóne dokázali už u nich uspieť, rovnaký cieľ budú mať aj v stredu pred televíznymi obrazovkami. Inak totiž budú odvracať doma koniec sezóny. “Po sobotnej domácej prehre budeme chcieť vyrovnať sériu. Vieme, že v Spišskej Novej Vsi bude veľmi ťažký zápas s výbornou atmosférou. Rozoberieme si, kde sme urobili chyby, hlavne v poslednej štvrtine a verím, že keď budeme hrať s veľkou energiou počas celého zápasu, tak budeme úspešní,” myslí si krídelník David Abrhám.

Aktuálne info: Tak ako pre fanúšikov, aj pre samotných hráčov nastalo po prvom zápase veľké sklamanie. Tridsaťpäť minút kontrolovali priebeh stretnutia a nič nenasvedčovalo tomu, čo sa môže v závere udiať. Taký je však šport, basketbal sa hrá na štyridsať minút a súper v závere ťažkými strelami otočil vývoj a výsledok prvého finálového stretnutia na svoju stranu. Motivácia vrátiť dnes Spišiakom požičané je u Levičanov veľká. Okrem očakávanej “hustej” atmosféry v hale však bude treba hlavne pribrzdiť sebavedomý domáci tím. Levičania už dvakrát v tejto sezóne na Spiši vyhrali a dnes spravia všetko preto, aby sa im to podarilo aj po tretíkrát. Patrioti nastúpia v rovnakej zostave ako v sobotu. Zápas môžete sledovať naživo na RTVS 2, alebo na TV Niké už od 16.00 hod.

Kto píska: Zdenko Zubák, Peter Ženiš, Anton Šarišský

Kde sledovať:

Foto: Lukáš Droppan

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice