5x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLLevické cesty opäť povedú do Handlovej

12. januára 2021

Po krátkej prestávke naskakujú Patrioti opäť do zápasového kolotoča, v rámci 27. kola Slovenskej basketbalovej ligy ich čaká cesta na palubovku Handlovej. 

SBL 2020/2021 – 27. kolo (streda 13. januára o 18.00 h):

MBK Baník Handlová – Patrioti Levice (18.00 h)

K zápasu: Náročný program a obdobie Handlovej pokračuje. “Baníkov” rozhodne neteší fakt, že ich hornonitriansky rival – Prievidza, zbiera výhry ako na bežiacom páse. Práve s týmto tímom totiž zvádzajú súboj o 6. miesto. Prehra s Interom Bratislava (74:82), v kombinácii s ostatnými okolnosťami znamená, že na šiestu pozíciu strácajú hráči MBK už teraz dve výhry. Povinnosť velí vyhrať a príbližiť sa svojmu súperovi. K dispozícii ešte nebude nová posila Handlovej, ktorá oficiálne nebola odprezentovaná. “Opäť sa postavíme proti lídrovi tabuľky a je preto jasné, čo nás čaká. Je pre mňa ťažké hovoriť pred každým jedným zápasom to isté, pretože nepodávame konštantné výkony a veľa vecí nám na palubovke chýba. Najviac trpíme v obrane a práve v tejto činnosti musíme veľa zmeniť. Tak, ako pred každým zápasom, očakávam od svojho tímu energiu a bojovnosť. Nikdy som od mužstva nič iné nechcel. Keď ukážeme tieto dve veci, môžeme pomýšľať na víťazstvá. Nesmieme sa vzdávať a do zápasu treba dať absolútne všetko, čo v sebe máme. Musíme konečne všetkým ukázať, že vieme bojovať až do konca,” uviedol tréner “baníkov” Danilo Rakočevič. 

Patrioti mali počas víkendu voľno, mohli tak zabudnúť na prehru z Lučenca (75:85). Momentálne situácia na čele je taká, že ich opäť začala stíhať Spišská Nová Ves. Aj z tohto dôvodu je potrebné na hornej Nitre uspieť. Levice sú po 26. kole jediným tímom, ktorý má pozitívnu bilanciu zo zápasov u súperov. S Handlovou sa im v tejto sezóne darí, ešte neokúsili proti ním chuť prehry. “Z nášho pohľadu kľúčom k zápasu je hrať dobre v defenzíve a zastaviť individuality v hre 1 na 1. Je potrebné vyhrať bitku o doskoky a kontrolovať doskoky,” zamyslel sa rozohrávač Levíc Henri Wade-Chatman.

Kto píska: Anton Šarišský, Martin Margala, Peter Gacík

Na čo sa zamerať: V tomto prípade vyberáme súboj rozohrávačov, ktorí patria k lídrom svojich kolektívov. Handlovčania sa môžu oprieť o Gorana Bulatoviča s Daliborom Hlivákom, Levičania majú v tomto smere Šimona Krajčoviča s Henri Wade-Chatmanom. 

Kde sledovať:

Foto: Lukáš Droppan

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice