4x Majster Slovenska - 2011 & 2018 & 2022 & 2023
1x Víťaz Slovenského pohára - 2019
1x Víťaz Alpe Adria Cup - 2022
EnglishSlovenčina

Niké SBLLevické cesty opäť povedú do Handlovej

12. januára 2021

Po krátkej prestávke naskakujú Patrioti opäť do zápasového kolotoča, v rámci 27. kola Slovenskej basketbalovej ligy ich čaká cesta na palubovku Handlovej. 

SBL 2020/2021 – 27. kolo (streda 13. januára o 18.00 h):

MBK Baník Handlová – Patrioti Levice (18.00 h)

K zápasu: Náročný program a obdobie Handlovej pokračuje. „Baníkov“ rozhodne neteší fakt, že ich hornonitriansky rival – Prievidza, zbiera výhry ako na bežiacom páse. Práve s týmto tímom totiž zvádzajú súboj o 6. miesto. Prehra s Interom Bratislava (74:82), v kombinácii s ostatnými okolnosťami znamená, že na šiestu pozíciu strácajú hráči MBK už teraz dve výhry. Povinnosť velí vyhrať a príbližiť sa svojmu súperovi. K dispozícii ešte nebude nová posila Handlovej, ktorá oficiálne nebola odprezentovaná. „Opäť sa postavíme proti lídrovi tabuľky a je preto jasné, čo nás čaká. Je pre mňa ťažké hovoriť pred každým jedným zápasom to isté, pretože nepodávame konštantné výkony a veľa vecí nám na palubovke chýba. Najviac trpíme v obrane a práve v tejto činnosti musíme veľa zmeniť. Tak, ako pred každým zápasom, očakávam od svojho tímu energiu a bojovnosť. Nikdy som od mužstva nič iné nechcel. Keď ukážeme tieto dve veci, môžeme pomýšľať na víťazstvá. Nesmieme sa vzdávať a do zápasu treba dať absolútne všetko, čo v sebe máme. Musíme konečne všetkým ukázať, že vieme bojovať až do konca,“ uviedol tréner „baníkov“ Danilo Rakočevič. 

Patrioti mali počas víkendu voľno, mohli tak zabudnúť na prehru z Lučenca (75:85). Momentálne situácia na čele je taká, že ich opäť začala stíhať Spišská Nová Ves. Aj z tohto dôvodu je potrebné na hornej Nitre uspieť. Levice sú po 26. kole jediným tímom, ktorý má pozitívnu bilanciu zo zápasov u súperov. S Handlovou sa im v tejto sezóne darí, ešte neokúsili proti ním chuť prehry. „Z nášho pohľadu kľúčom k zápasu je hrať dobre v defenzíve a zastaviť individuality v hre 1 na 1. Je potrebné vyhrať bitku o doskoky a kontrolovať doskoky,“ zamyslel sa rozohrávač Levíc Henri Wade-Chatman.

Kto píska: Anton Šarišský, Martin Margala, Peter Gacík

Na čo sa zamerať: V tomto prípade vyberáme súboj rozohrávačov, ktorí patria k lídrom svojich kolektívov. Handlovčania sa môžu oprieť o Gorana Bulatoviča s Daliborom Hlivákom, Levičania majú v tomto smere Šimona Krajčoviča s Henri Wade-Chatmanom. 

Kde sledovať:

Foto: Lukáš Droppan

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice