5x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLLevice čaká cesta do Lučenca

26. marca 2021

Levice čaká ďalší náročný súper, v rámci 39. kola Niké Slovenskej basketbalovej ligy cestujú do Lučenca. 

Niké SBL – 39. kolo (sobota 27. marca):

BKM Lučenec – Patrioti Levice (16.00 h)

K zápasu: “Pelikánom” opäť nevyšla koncovka duelu, tentoraz podobne ako v semifinále Slovenského pohára, tak aj v lige neuspeli s Interom Bratislava (75:80). Čo to znamená pre Lučenec? Pri pohľade na tabuľku je momentálne v najmenej výhodnej pozícii, oproti súperom tabuľkovo vyššie, má na konte o dve prehry viac. Pokojne sa teda môže stať, že prvé kolo play off začnú u súpera, čo by určite nebola výhodná pozícia. Z tohto ohľadu musia bezpodmienečne doma zbierať body a k tomu ešte niečo pridať aj vonku. “Levice celú sezónu dokazujú, že majú veľkú kvalitu a bojujú o čelo tabuľky. Ak ešte chceme pomýšľať na lepšie postavenie pred play off, tak musíme zvíťaziť. Bude to náročný zápas, ale dáme do toho všetko,” vyjadril sa kouč BKM Peter Jankovič. 

Levice nie sú v tomto smere na tom o moc lepšie, akurát ich tabuľkové postavenie je o čosi lepšie. Zverenci trénera Michala Madzina však prišli o prvé miesto v Niké SBL, keď v priamom súboji prehrali so Spišskými Rytiermi (73:86). Dianie na druhom až piatom mieste je nesmierne vyrovnané, Patriotov tak čaká ešte tuhý boj o udržanie aktuálneho postavenia alebo výhody domáceho prostredia v prvom kole play off. Pomôcť by im v tomto smere mohol fakt, že zatiaľ majú najlepšiu bilanciu vonku zo všetkých tímov v lige. “Pre nás začína play off už teraz, zostáva nám päť zápasov do konca základnej časti a keď chceme splniť náš cieľ, tak si už nemôžeme dovoliť zaváhať. Musíme hrať s energiou, či už v útoku, alebo v obrane a držať spolu ako tím. Potom máme šancu uspieť,” prezradil rozohrávač Levíc Martin Danielič. 

Aktuálne info: Vyvrcholenie súťaže naberá na obrátkach a Patrioti si plne uvedomujú, že ak nechcú stratiť pozície o ktoré počas celej sezóny tvrdo bojovali, musia začať opäť vyhrávať. Nepriaznivú sériu prehier chceme zlomiť na palubovke súpera, s ktorým je to takmer vždy bitka nervov až do úplného záveru zápasu, posledný domáci zápas sme zlomili na svoju stranu až v druhom predĺžení. Zdravotný stav v tíme je dobrý, odhodlanie je veľké, už ho len preniesť úspešne na palubovku. Zápas začína o 16.00 hod., sledovať ho môžete na nike.sk.

Kto píska: Zdenko Tomašovič, Anton Šarišský, Stanislav Bara

Na čo sa zamerať: Rozhodovať sa môže na poste rozohrávača, čo sa už ukázalo aj v niektorých vzájomných meraniach týchto dvoch celkov. 

Kde sledovať:

Foto: Lukáš Droppan

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice