5x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLLevičania späť v akcii, po prestávke opäť privítajú doma Komárno

2. marca 2023

Po takmer mesiaci čakania je Niké SBL späť so záverečnými zápasmi základnej časti. 24. kolo otvorí už v piatok atraktívne derby Levíc s Komárnom. Vymaní sa majster z drobnej krízy alebo sa im “diabli” ešte viac priblížia? 

Niké SBL 2022/2023 – 24. kolo (piatok 3. marca, 18.00 h):

Patrioti Levice – BC Komárno

K zápasu: Pred rozhodujúcimi zápasmi základnej časti sa oba tímy nachádzajú v diametrálne odlišných pozíciách. Začneme prirodzene domácim tímom. V lige si pred reprezentačnou prestávkou “zavaril” dvoma prehrami za sebou, čím si nielenže skomplikoval šancu dostať sa na prvé miesto, ale zároveň zdramatizoval bitku o aktuálne druhé miesto. V tomto smere potrebuje nutne v piatok pred domácimi fanúšikmi uspieť. Motivácie má dostatok, naposledy Patrioti prehrali s “diablami” (62:78) a po neúspechu vo finále Slovenského pohára by sa radi vrátil do ligového kolotoča úspechom. Jedno je v tomto smere isté, v závere prestupového obdobia sa neudiali v tíme žiadne zmeny a Miha Lapornik ešte bude nejakú dobu Leviciam chýbať. “S Komárnom sme sa stretli nedávno, takže si dobre pamätáme, čo viedlo k domácej prehre. Vieme, čo nám najviac robilo problémy a budeme to musieť zlepšiť. Dúfam, že sme počas reprezentačnej prestávky nadobudli nové fyzické a mentálne sily, ktoré budeme môcť preniesť do dobrých výkonov na palubovke,” vyjadril sa Martin Bachan. 

Komárno sa na Final Four Slovenského pohára po prehre vo Svite nepredstavilo, ale do finišu základnej časti Niké SBL ide v oveľa lepšom rozpoložení. Oproti Leviciam má na konte dve výhry v rade, v tabuľke je síce na štvrtej pozícii, ale pomýšľa určite aj na lepšie umiestnenie pred play off. K tomu by mala pomôcť aj staronová posila, Handlová totiž pustila na juh Slovenska Branislava Pipíšku. Dlhšia zápasová prestávka mohla pomôcť “diablom” zapracovať skúseného rozohrávača do tímu. Podarí sa Komárnu druhýkrát po sebe uspieť na palubovke Levíc? “Čaká nás ďalší zápas proti Leviciam a opäť to nebude jednoduché. V porovnaní so zápasom spred dvoch týždňov, máme menšie problémy, nakoľko nám niektorí hráči vypadli z tréningového procesu kvôli chorobe. Vieme, proti komu ideme hrať, odohrali sme už proti sebe v tejto sezóne niekoľko zápasov. Očakávam fyzicky náročný zápas a ak sa budeme držať toho, čo chceme v zápase robiť, tak môžeme pomýšľať na úspech. Máme za sebou sériu úspešných zápasov a chceli by sme v tomto nastolenom trende pokračovať,” uviedol asistent trénera Ivan Djordjevič. 

Aktuálne info: Regenerácia, oddych od basketbalu, ale aj tvrdé tréningy a práca na zlepšení útočnej aj obrannej činnosti družstva – tak by sa dali v skratke charakterizovať dva týždne počas ktorých Patrioti mali možnosť dobiť baterky pred záverom základnej časti Niké SBL. Hoci trojica hráčov a tréner Madzin si plnili reprezentačné povinnosti, od utorka sa už tím pripravoval opäť spolu. Po “dobe” bez Lapornika žiaľ prichádza doba bez Lapornika a Bojanovského. Boris bude musieť pre zranenie ruky vynechať minimálne tri najbližšie zápasy. Na to sa však nik zo súperov nebude pozerať. Dnešným derby začína pre družstvo ťažký boj o udržanie si druhého miesta pred vstupom do play-off a tomu teraz treba podriadiť všetko.
Zápas štartuje o 18.00 hodine, pokladne sa otvárajú hodinu pred úvodom. Vstupenky si môžete zakúpiť aj online na tomto odkaze: https://www.ticketportal.sk/event/Nike-SBL-Patrioti-Levice-BC-Komarno.

Pre mládež do 18 rokov je možnosť objednať si zľavnené vstupenky /minimálny odber 5ks/ za cenu 2,-Eur prostredníctvom sms na t.č. 0903348850.

Delegácia rozhodcov:
  • Zdenko Tomašovič, Martin Margala, Ladislav Bartoš 
Kde sledovať: 

Foto: Lukáš Droppan

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice