4x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLLevičania hrajú dnes v Lučenci

3. novembra 2023

Šesť dní a tri zápasy, z toho dva vonku a ten tretí v poradí najťažší a zrejme najdôležitejší doma proti Oradei. To je porcia, ktorá čaká od dnes na Patriotov a ktorú chcú a potrebujú zvládnuť. Rozumné rozloženie síl, ale samozrejme aj úspešné výsledky v tomto programe budú veľmi dôležité aby smerom k vrcholu tohto „trojboja“ bola pohoda v tíme čo najväčšia.

Náš dnešný súper využil dlhšie voľno na zmenu na trénerskom poste, keď skúseného Tibora Jányho vystriedal Španiel Jordi Guárdia. Jeho úlohou bude vytiahnuť „pelikánov“ z výsledkovej mizérie a čo najskôr ho naštartovať na pozitívnu vlnu. „Nová metla“ bude chcieť uspieť už v prvom zápase, o to ťažšia pozícia čaká dnes na náš tím. “Našim cieľom v tomto zápase bude ukázať inú tvár a energiu, lepšiu verziu samých seba. Vieme, že Levice sú jedným z najlepších tímov v lige, ale aj napriek tomu chceme ukazať, že sme pripravení bojovať lepšie, ako tomu bolo v predchádzajúcich stretutiach a pokúsiť sa o prekvapenie. Chceme touto cestou pozvať fanúšikov, aby prišli do haly a podporili nás v tomto ťažkom zápase,” vyjadril sa Guárdia.

Patrioti v utorok zdolali Kataju Basket 68:55 po skvelom defenzívnom výkone, ktorý by radi zopakovali aj dnes v Lučenci. V zostave im stále bude chýbať Martin Bachan, zvyšok tímu je zdravotne v poriadku. “Po stredajšej výhre sme pozitívne naladení. Na zápas s Lučencom sa dobre pripravujeme, tak isto, ako aj na iné stretnutia za účelom víťazstva,” uviedol Samuel Solčánsky

Fanbus sa do Lučenca nenaplnil, niektorí fanúšikovia sa chystajú podporiť Patriotov individuálnou dopravou.

18.00 BKM LUČENEC – PATRIOTI LEVICE

LivestatsLivestream

Delegácia rozhodcov: Marek Kúkelčík, Róbert Cibulka, Peter Gacík

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice