4x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Európske poháreLevičania hostia fínsku Kataju

31. októbra 2023

Tretí zápas v základnej skupine J čaká dnes na Patriotov na domácej palubovke proti fínskemu tímu Kataja Basket. Oba tímy si uvedomujú dôležitosť dnešného duelu, ktorý môže napovedať o šanciach tímov v boji o postup do ďalších bojov.

Náš dnešný súper ťahá sériu piatich prehier v rade, do Levíc ale prišiel odhodlaný túto bilanciu napraviť. Na Patriotov čaká družstvo vyznačujúce sa rýchlou hrou s veľkou početnosťou a aj vysokou úspešnosťou trojbodových pokusov, na čo nevedeli nájsť účinnú obranu Patrioti ani v úvodných dvoch vystúpeniach Fiba Europe Cup.

Levičania si v sobotu poradili hladko s Nitrou a najviac vyťažení hráči mohli v tomto duely ušetriť sily. Do hry sa po chorobe vracia Draško Kneževič, tímu bude ale chýbať kapitán Martin Bachan, ktorý má problémy s chrbtom. Zvyšok družstva je zdravotne v poriadku pripravený na dnešný dôležitý duel.

Aktuálne info k zápasu: Vstupenky sú v predpredaji na tomto odkaze. Zakúpiť si ich môžete aj v Sýpke u Patriotov. Na tento zápas sme z dôvodu prázdnin upravili podmienky v projekte „Zober svoju bandu na basket.“ Na dnešný zápas majú študenti vstupné vo výške 3,-Eur – minimálny je odber 3 kusy vstupeniek.

Pokladne sa otvárajú o 18.00 hodine. Nenechajte si príchod na poslednú chvíľu, na parkovanie využite odstavné plochy pri futbalovom štadióne, alebo obchodnom dome Tesco. V polčasovej prestávke nám ukážu najmenší Patrioti svoje Halloween masky, ktoré vytvorili. Odmeníme aj narodeninového oslávenca darčekom od nášho partnera – Cloetta.

Ben Kováč, hráč Patriotov: “Veľmi sa tešíme na tento zápas. Sme pripravení aj napriek nabitému týždňu, hráme v piatok aj v nedeľu, ale to nám nevadí. Sme na 110% motivovaní. Očakávame plnú halu a tiež, že bude šiesty hráč na ihrisku. Sme v dobrej forme a chceme hrať náš basketbal, ktorý vieme. Budeme bojovať jeden pre druhého a dáme do toho všetko. Nenecháme súperovi ľahké body, no bude to veľmi fyzický zápas. Je to veľmi dobrý strelecký tím, na to si musíme dávať pozor. Ale verím, že keď budeme dobrí v obrane, tak máme možnosť vyhrať tento domáci zápas v Európskom pohári.“

19.00 PATRIOTI LEVICE – KATAJA BASKET

Livestats – TV prenos RTVS ŠPORT

 

Program 3. kola J-skupiny Európskeho pohára FIBA:

utorok 31. októbra, 19.00 h: Patrioti Levice – Kataja Basket

streda 1. novembra, 19.00 h: Legia Varšava – CSM CSU Oradea

Aktuálna tabuľka J-skupiny:

  1. Varšava 2 2 0 171:139 4
  2. Levice 2 1 1 170:177 3
  3. Oradea 2 1 1 178:166 3
  4. Kataja 2 0 2 135:172 2

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice