4x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

PrestupyKapitán zostáva!

25. augusta 2021

Jedna z najdôležitejších otázok leta je vyriešená, reprezentačný rozohrávač Šimon Krajčovič zostáva súčasťou Patriotov Levice.

Dvadsaťsedemročný odchovanec Považskej Bystrice prišiel do Levíc pred sezónou 2016/2017, u Patriotov naštartoval svoju profesionálnu kariéru. Počas päťročného pôsobenia medzi „žlto-zelenými“ sa vypracoval nielen na lídra tímu, ale aj na ústredné postavy celej Niké SBL a reprezentácie Slovenska. „Myslím si, že je to pre nás extrémne pozitívna správa a veľmi sa z toho tešíme. Môžeme pokračovať v robote. Samozrejme, sme si vedomí, že Šimon v predchádzajúcej sezóne a rokoch predtým bol kľúčovou postavou v tíme. Verím, že v novej sezóne to bude ešte o krôčik ďalej,“ vyjadril sa na jeho adresu tréner Michal Madzin.

„Šimi“ získal počas tohto obdobia s Patriotmi všetky cenné kovy – zlato (2018), striebro (2021) a bronz (2019). Nad hlavu zdvíhal aj Slovenský pohár (2019) a s tímom sa prebojoval do finále Alpsko-jadranského pohára (2018). Pred niekoľkými dňami sa mu navyše podarilo postúpiť s reprezentáciou Slovenska do kvalifikácie majstrovstiev sveta 2023, v Leviciach ho teda s najväčšou pravdepodobnosťou na jeseň uvidíme aj bielo-modrom drese. „Som rád, že mám možnosť pokračovať v Leviciach. Myslím si, že z minulej sezóny je tu nedokončená robota, ktorú tu plánujem dokončiť. Po sezóne bol cítiť vzájomný záujem o pokračovanie spolupráce. Ja som dlho neváhal, už viac-menej pred reprezentáciou sme sa ústne dohodli. Ja som chcel ísť do reprezentácie s čistou hlavou, aby som sa mohol sústrediť len na postup s reprezentáciou. Nebolo tam nad čím rozmýšľať, minulú sezónu som si tu extrémne užil, tréningy a tiež chalanov. U mňa vládne spokojnosť, v klube všetko funguje, sú tu skvelí ľudia. Som rád, že som späť, povedal Krajčovič k predĺženiu spolupráce.

Krajčovič pozbieral aj mnohé individuálne ocenenia, stal sa napríklad najlepším slovenským hráčom základnej časti 2020/2021. Vo viacerých prípadoch sa prebojoval do All Star tímu základnej časti (2021), play off (2019, 2021) a najlepšej slovenskej päťky (2019, 2020, 2021). V predchádzajúcom ročníku odohral 44 stretnutí, priemerne v nich zaznamenal 13,8 bodu, 5,6 doskoku, 6,8 asistencie a 1,5 zisku. „Sme veľmi radi, že sa to podarilo. Vedeli sme, že má ambíciu posunúť sa do zahraničia, ale stále bol našou prioritou na pozícii rozohrávača. Tým, že sa nám ho podarilo udržať, tak musíme mať v tejto sezóne len tie najvyššie ambície. Síce sa o nich dopredu nehovorí, ale družstvo je poskladané s ním na čele tak, že chceme bojovať o titul,“ uviedol generálny manažér Ladislav Garaj

Foto: Lukáš Droppan

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice