4x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLKapitán zostáva s nami na jednej lodi!

11. júna 2023by Laci Garaj

Dôležitá súčasť majstrovskej zostavy Patriotov Levice si predĺži pôsobenie minimálne o ďalšiu sezónu. Martin Bachan spečatil podpisom zmluvy pokračovanie v tíme.

„Bachy“ prišiel do Levíc v roku 2017 a počas 6 rokov bol pri všetkom podstatnom, čo sa udialo u Patriotov. So „žlto-zelenými“ vyhral tri majstrovské tituly (2018, 2022, 2023), raz získal striebro (2021) a v jednom prípade bronz (2019). Okrem toho má v zbierke zlato zo Slovenského pohára (2019) a Alpsko-jadranského pohára (2022). K tomu všetkému sa vypracoval na oporu v reprezentácii Slovenska. Aj napriek zraneniam, sa mu klub nikdy neotočil chrbtom, čo tiež zavážilo pri podpise nového kontraktu. „Po ďalšej úspešnej sezóne v Leviciach sme sa s vedením dohodli na pokračovaní. Levice sú pre mňa už druhý domovom a cítim sa tu veľmi dobre. Som veľmi rád, že klub má opäť ambíciu hrať v európskych pohároch. V uplynulej sezóne sme odohrali množstvo náročných zápasov, ktoré nás ako tím, ako aj mňa posunuli ďalej. Teším sa na ďalšiu sezónu, v ktorej verím, že budeme opäť úspešní,“ vyhlásil Bachan.

V sezóne 2022/2023 sa stal kapitánom tímu a Levičanov nasmeroval k úspešnému účinkovaniu v kvalifikácii Ligy majstrov, skupinovej fáze Európskeho pohára FIBA a v Niké SBL. Celkovo odohral cez 50 zápasov, priemerne v nich mal takmer 9 bodov, 4 doskoky a 2 asistencie. „Veľmi dôležité, že slovenský pilier a kapitán zostane v našom tíme. Myslím si, že ‘Bachy“ v tejto sezóne ešte zvýraznil svoje postavenie, dôležitosť a zároveň variabilitu na rôznych postoch. Do novej sezóny nám dáva stabilitu a kvalitu na oboch koncoch palubovky,“ uviedol k pokračovaniu kapitána tréner Michal Madzin.

Tvorba nového tímu Patriotov je na svojom začiatku, ale už v tejto chvíli je známych niekoľko mien. Isté je, že pokračuje trénerský tandem Michal Madzin a Ladislav Lutovský, z hráčskej časti nateraz okrem Bachana pokračuje Boris Bojanovský, Daniel Chaban, Alex Krajčovič a Samuel Solčánsky.

Foto: Lukáš Droppan

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice