4x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

PrestupyFreeman zostáva Patriotom do konca sezóny, Kotásek pokračuje minimálne do konca decembra

3. decembra 2021

Dve dôležité témy sa podarili v uplynulých dňoch vyriešiť vedeniu Patrioti Levice. Deshawn Freeman zostáva súčasťou tímu do konca sezóny, kontrakt Eduarda Kotáska sa predĺžil do konca decembra.

Freeman prišiel do Levíc pôvodne na trojmesačný kontrakt. Svojimi výkonmi, hrou a tiež energiou si okamžite zastal miesto v tíme a rovnako si ho obľúbili aj fanúšikovia. Pivot Patriotov je často prvou voľbou z lavičky a vzhľadom na svoju minutáž je aj mimoriadne efektívny. Priemerne dosahuje 10 bodov a takmer 7 doskokov pri necelých 20 minútach na palubovke. „Deshawn Freeman vynechal celú minulú sezónu, preto sme na úvod volili trojmesačnú zmluvu. Za toto obdobie dokázal, že do tímu patrí po basketbalovej aj ľudskej stránke. Na ihrisko prinesie vždy veľa energie a svojím odlišným štýlom prináša trénerom viac možností v hre pod košom. Sme radi, že bude súčasťou nášho tímu až do konca sezóny,“ uviedol generálny manažér Patriotov Ladislav Garaj.

Kotáska angažoval klub na konci októbra, pôvodne prišiel na mesačný kontrakt. Ten sa minimálne o ďalší mesiac predĺži. Český basketbalista postupne dostáva priestor v zápasoch, čo vysvetľuje aj činovník levického klubu: „S Edom Kotáskom sme sa dohodli na predĺžení kontraktu do konca kalendárneho roku. V čase, keď do nášho tímu prišiel, sme boli v zápasovom kolotoči a nebolo jednoduché ho zapojiť do hry. V tréningovom procese splnil to, čo sme od neho čakali, do kolektívu zapadol dobre. V Pardubiciach odohral na rozohrávke dobrý zápas, vďaka čomu sme mohli ušetriť sily ďalších hráčov a následne sme vyhrali dôležitý duel v Lučenci, čo splnilo účel. Určite v priebehu decembra dostane viac príležitostí aj v ostrých zápasoch.“

Foto: Lukáš Droppan

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice