1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLNávrat do ligového diania, Levice cestujú do Svitu

3. decembra 2021

Po úspechu v Alpsko-jadranskom pohári, pokračujú Patrioti Levice v účinkovaní v Niké Slovenskej basketbalovej lige. V 11. kole preveria ich víťaznú sériu hráči Iskry Svit.

Niké SBL – 11. kolo (sobota 4. decembra o 18.00 h):

Iskra Svit – Patrioti Levice

K zápasu: Iskra získala pred reprezentačnou prestávkou mimoriadne dôležité dva body, keď zvíťazila na palubovke Spišských Rytierov (96:86). Do zostavy sa vrátil už Jakub Mokráň, takže Svit uspel po veľmi dlhom čase v kompletnom zložení. “Podtatranci” chcú pokračovať v tomto čiastkovom úspechu a postupovať v tabuľke smerom nahor. “Po dvojtýždňovej pauze nás čakajú doma Levice. Uvedomujeme si kvalitu a silu súpera, ale hráme doma a sme pripravení odovzdať zo seba maximum a bojovať o víťazstvo,” povedal kormidelník Svitu Róbert Ištvánik.

Patrioti vstupujú do ďalšej fázy Niké SBL ako líder súťaže a tiež už s miestenkou v play off Alpsko-jadranského pohára. Tú si zabezpečili domácim triumfom nad Šibenkou (94:77). Vedenie klubu zároveň oznámilo predĺženie kontraktov s dvojicou Deshawn Freeman (do konca sezóny) a Eduard Kotásek (do konca decembra). Levičania cestujú pod Tatry s cieľom navýšiť víťaznú sériu na číslo 3 a poistiť si prvé miesto v tabuľke. “Po dlhšej prestávke sa rozbieha liga a je teda ťažké povedať, čo sa dá očakávať. Verím, že nám zápas Alpsko-jadranského pohára pomohol trošku sa vrátiť do zápasového diania Vo Svite to bude určite veľký boj a musíme byť zodpovedne pripravení na všetko, čo nás čaká,” uviedol kouč Patriotov Michal Madzin.

Aktuálne info: Stredajší pohárový zápas proti Šibeniku prišiel Patriotom vhod, po dlhšej prestávke pre niektorých hráčov bol vhodným na zohranie sa a vrátenie do zápasového rytmu. Dnes Levičanov čaká vo Svite nepríjemný súper so špecifickým herným štýlom, na ktorý sa Patrioti pripravovali posledné dva dni. Zdravotný stav v tíme je dobrý, do hry nezasiahne zranený Chaban.

Kto píska: Marek Kúkelčík, Peter Karniš, Lukáš Životský