5x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLFinálová séria sa vracia na Spiš

21. mája 2024

Patrioti boli dvadsať minút od ďalšieho veľkého klubového úspechu, keď po polčase tretieho finálového zápasu viedli nad Rytiermi 38:29. Blízkosť úspechu v spojení s očakávaniami vypredanej športovej haly v Leviciach však ako by im naložil príliš veľkú zodpovednosť a tú nezvládli. Séria sa tak vracia na Spiš.

Rytieri odohrali najlepší polčas v sérii, ktorý ich nechal v hre o majstrovský titul. Domáci tím hral v kŕči, hostia sa naopak uvoľnili, trafili niekoľko ťažkých striel a v dramatickom závere dokázali doviesť zápas do víťazného konca. “Očakávam, že to bude opäť boj. Ja chcem, aby sme my išli do toho zápasu s rovnakou emóciou, energiou a chuťou. Ideme sa pobiť o víťazstvo, je to finále a o tom to celé je. Rozhodujú detaily, na ktoré tréner a niekedy ani hráči nemajú vplyv. My urobíme všetko, aby sme boli pripravení,” vyhlásil tréner Teo Hojč. Séria sa teraz vracia na Spiš, kde Patrioti v tejto sezóne dokázali už dvakrát uspieť. “Verím, že to bude v stredu u nás ťažké. Rozhodovať budú detaily. My poznáme ich, oni poznajú nás, takže vieme, čo hrajú. Je to o detailoch, komunikácii a dobrej obrane,” myslí si Adam Antoni.

Patrioti len ťažko predýchavali piatkový večer, počas víkendu však mali dostatok času, aby si oddýchli a opäť sa správne namotivovali na svoj cieľ. “Mali sme 4 dni na tento zápas. Samozrejme, Spišská Nová Ves bude cítiť obrovskú eufóriu. Bude teraz na nás, aby sme sa zmobilizovali a išli sebavedomo do ďalšieho stretnutia,” povedal kouč Michal Madzin. Fanbus do Spišskej je vypredaný, fanúšikovia sa budú snažiť potlačiť Patriotov za vytúženým úspechom. “Budeme si musieť pozrieť veci, ktoré sme v piatok robili v zápase zle. Musíme si to rozanalyzovať. V stredu treba ísť do Spišskej Novej Vsi s chladnou hlavou, že nič sa nedeje,” dodal David Abrhám.

18.30 Spišskí Rytieri – Patrioti Levice

/stav série – 1:2/

Delegácia rozhodcov: Peter Ženiš, Ladislav Bartoš, Artjoms Ribakovs

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice