4x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLDruhý finálový duel dnes na Spiši

13. mája 2024

Finálová séria Niké SBL pokračuje v rýchlom slede druhým zápasom. Boj o titul sa presúva na Spiš, kde si zaplnená športová hala vychutná finálový duel číslo dva.

Úvodný finálový zápas nepriniesol toľko vzruchu a takú búrlivú kulisu, ako mala semifinálová séria proti Komárnu. Najpodstatnejšou správou ale bolo, že Patrioti zvládli náročný program a bez väčších problémov kontrolovali priebeh duelu. Spišiaci ale teraz prichádzajú domov s vedomím, že prípadná domáca prehra by ich šance na titul poriadne znížila. “Treba si pozrieť sobotu na videu, odstrániť chyby a niektoré veci urobiť lepšie, respektíve inak. Musíme ešte viac zabojovať a ísť do toho tvrdšie. Netreba to vzdať, je to 0:1 a hrá sa na tri víťazstvá,” vyhlásil tréner Teo Hojč.

Levičania dostali v nedeľu deň voľna, v pondelok sa už pripravovali na druhý duel série. Dnes na obed odcestujú k najvzdialenejšiemu súperovi v lige. Pozitívnou správou je, že Levičania budú mať aj na východe podporu fanúšikov v hľadisku. Na Spiš sa chystá takmer päťdesiat fanúšikov žlto-zelených.  “Dúfam, že budeme viac oddýchnutí a budeme hrať dobrý tímový basketbal, ako tomu bolo aj v sobotu,” povedal pred utorkom Boris Bojanovský.

Zdravotný stav v tíme Patriotov je dobrý, Levičania cestujú na duel v plnej zostave. “Musíme sa hlavne pripraviť na to, že to bude nový zápas, ktorý bude nutné odmakať a odbojovať na top úrovni. Z prvého zápasu nám v utorok nikto nič nedá, musíme si to od nuly sami vypracovať,” dodal tréner Michal Madzin.

Duel štartuje od 18.00 hodiny, naživo ho odvysiela RTVS Šport.

 

Spišskí Rytieri – Patrioti Levice

/stav série – 0:1/

Delegácia rozhodcov: Peter Ženiš, Ladislav Bartoš, Artjoms Ribakovs

Livescore  – Livestream

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice