5x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLDruhá šanca na postup do finále

25. apríla 2023

Dočká sa Niké SBL finalistov zo západu alebo si vynútia tímy z východu rozhodujúce zápasy v oboch sériách? Vo štvrtých semifinálových zápasoch majú domáce družstvá výhodu vedenia 2:1 a možnosti spečatenia postupu, ale o ničom takom ich súperi ani nechcú počuť. Ako to v stredu večer dopadne? 

Niké SBL 2022/2023 – 4. zápasy semifinále play off (streda 26. apríla, 18.00 h):

Patrioti Levice (3.) – Iskra Svit (2.)

/stav série – 2:1/

K zápasu: Patrioti zaznamenali prvú play off prehru, ale stále sú bližšie k tomu, aby si aj v treťom ročníku Niké SBL po sebe zahrali o majstrovský titul. Úradujúci šampión nenadviazal na úvodné dva zápasy, najmä ofenzívne sa pod Tatrami v sobotu trápil a výsledkom bolo, že k využitiu prvého semifinálového mečbalu sa výraznejšie nepriblížil (69:85). Doma by to mala byť iná pesnička, hlavne s výraznou podporou z tribún. “Žlto-zelení” navyše už viac ako mesiac pred svojimi fanúšikmi neprehrali, túto sériu by radi opäť o čosi natiahli. Najbližší zápas bude opäť náročný, doma sa pokúsime ukončiť semifinálovú sériu. Očakávam, že to bude bitka, v ktorej vydáme zo seba maximum, aby sme v nej zvíťazili,” povedal James Padgett. 

Podobne ako v prvom kole play off, tak aj v semifinále zvládli hráči Svitu zápas o všetko. V Iskra aréne nedovolili, aby sa úspešná sezóna 2022/2023 skončila predčasne a najmä prehrou. Stav série sa podarilo znížiť a povestnú loptičku so zodpovednosťou presunúť na plecia svojho súpera. V Leviciach ešte v tomto ročníku víťaz Slovenského pohára nevyhral, ale teraz by ich za rozhodujúcim duelom mala hnať veľká skupinka fanúšikov “medveďov”. “Očakávam veľmi ťažký duel. Levice majú doma šancu ukončiť sériu, takže o to budú bojovať. Ak máme mať šancu, tak musíme hrať ešte lepšie v obrane ako v sobotu a pokračovať v dobrom útoku. Pozreli sme si video, aby sme vedeli, čo máme robiť lepšie, ak máme mať v stredu šancu,” vyjadril sa Hayden Koval. 

Aktuálne info: V sobotu sme vo Svite nedokázali zopakovať kvalitný výkon v útoku podporený skvelou defenzívou z prvého semifinálového zápasu pod Tatrami a Iskra znížila stav série na 1:2. Dnes je opäť na ťahu náš tím. Domáce prostredie, podpora zaplnenej haly a veľa skúseností z podobne ťažkých zápasov v priebehu tejto sezóny nás stavajú do role favorita, dokázať to musíme ale na palubovke. Náš súper dnes nechá na palubovke všetko, podporiť by ho malo prísť zhruba 50 fanúšikov, ktorí sa dnes chystajú na duel do Levíc. Pekelná atmosféra sa teda čaká aj v hľadisku. 
Vstupeniek je k dispozícii stále dosť, ak sa chcete vyhnúť čakaniu v rade pred zápasom, zakúpiť si ich môžete online tu: https://www.ticketportal.sk/event/PLAY-OFF-Nike-SBL-Patrioti-Levice-Iskra-Svit?fbclid=IwAR07OXbS4RDG1k2cUW2C0PE-vx1d2GrArce61pvJ1V4sEUlM9Um0nGQH3pA, alebo do 15.30 hod. aj v Sýpke u Patriotov. 
Pokladne sa otvárajú o 17.00 hodine. Na parkovanie využite odstavné plochy pri futbalovom štadióne a pri OD Tesco.
Ani dnes nebude chýbať súťaž na FB Patrioti Levice o kupón na obedové menu do našej reštaurácie Fresco, pre každého fanúšika sú pripravené papierové tlieskače, otvorený bude aj fanshop a o dobrú hudbu sa postará DJ Dodes Proof.

Delegácia rozhodcov:
  • Zdenko Tomašovič, Marek Kúkelčík, Stanislav Bara 
Kde sledovať:

Foto: Lukáš Droppan

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice