4x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLDomáce prostredie bitkou o vedenie vo finále

1. mája 2022

Finálová séria o víťaza Niké SBL v sezóne 2021/2022 je vyrovnaná, to znamená jediné. V Leviciach sa pred televíznymi kamerami hrá o to, kto sa ujme vedenia. Potvrdia sa doterajšie víťazstvá domácich tímov, alebo príde trhák od hostí?

Niké SBL – 3. zápas finále (nedeľa 1. mája o 16.00 h):

Patrioti Levice – BKM Lučenec

/stav série – 1:1/

K zápasu: Zdravotný stav Levičanov sa síce zlepšil, ale v Lučenci z toho bol jeden z najhorších defenzívnych výkonov sezóny. Ani navrátilec Martin Bachan nezabránil tomu, aby domáca ofenzíva atakovala hranicu 100 bodov. “Bude to ďalší náročný zápas, musíme zlepšiť obranu a nedovoliť Lučencu ľahko skórovať,” myslí si krídelník Patriotov. “Žlto-zelení” sa ako-tak držali na dostrel v prvom polčase, ale po prestávke umožnili súperovi pohodlne dokráčať k víťazstvu a vyrovnaniu finálovej série. Motív pred levickým publikom je v nedeľu jasný, nedopustiť zaváhanie a opäť sa ujať vedenia v bitke o majstrovský titul. “Verím, že sme sa v Lučenci poučili a že domáci zápas bude z nášho pohľadu lepší. Bude to 40-minútový boj a maximálna bojovnosť. Dúfam, že pred plnou halou vo výbornej atmosfére,” uviedol tréner Michal Madzin. 

Triumf o 25 bodov (96:71) bol ideálnou odpoveďou “pelikánov” po nevydarenom vstupe do finále. Vo svojom prostredí sa vrátili k tomu, čo ich zdobilo celú sezónu – ofenzívna hra s energiou. Ako predpovedali hráči Lučenca, po prehre prišla správna reakcia. “Vieme, že od Levíc príde po strede odpoveď. Majú skvelý tím, dobrého trénera a kvalitných hráčov. Pozrieme si video a urobíme tie korekcie, ktoré sú potrebné,” vyjadril sa rozohrávač BKM Kyle Castlin. Zatiaľ sa ako dôležité ukazujú nástupy do zápasov a tiež niektoré štatistické ukazovatele, ako streľba tri body, respektíve skórovanie z druhých šancí. Zaujímavosťou je, že obe doterajšie finálové stretnutia skončili jednoznačným rozdielom. “Tretí zápas bude doteraz najťažší. Oba tímy ukázali, kde majú výhodu a druhá strana sa ju bude snažiť minimalizovať. Ako tréneri veríme, že to je taktická bitka. Tieto zápasy sú súbojom fyzickej a mentálnej vôle. Fanúšikovia tiež hrajú svoju rolu, preto si myslím, že domáce prostredie zostane dôležitým faktorom. Je pred nami v nedeľu veľká výzva, budeme však na ňu lepšie pripravení,” povedal kouč Daniel Sokolovsky.  

Aktuálne info: Patrioti museli posledné dva dni trénovať v Dome Športu, to však nijak neovplyvnilo ich motiváciu a koncentráciu na tretí zápas finále. Tréneri rozobrali niektoré herné situácie a možno aj drobnými zmenami v taktike sa budú chcieť dnes vrátiť k dobrej defenzíve, ktorá ich zdobila v úvode play-off a prvom finále. Tretí súboj finále sľubuje ďalšie pokračovanie mikro-súbojov na palubovke a je sa veru na čo tešiť.

Organizačné info: Pokladne sa otvárajú o 15.00 hodine. Záujem o vstupenky bol veľký už v predpredaji, stále ich je ale dostatok. Nenechajte si príchod do športovej haly na poslednú chvíľu, vyhnete sa tak problémom pri parkovaní a tiež dlhšiemu čakaniu pri vstupe. Na parkovanie odporúčame využiť plochy pri futbalovom štadióne a pri Tescu. Vstupné je 5,-Eur, permanentky SILVER na play-off neplatia.

Prvých 50 návštevníkov má pivo v bufete grátis. Dnes nás čaká okrem toho vystúpenie tanečnej formácie BM Generation. Na FB Patrioti Levice prebieha zdieľačka o super strelu o bicykel ktorý venuje predajňa Život s bicyklom, tentokrát sa bude strieľať 3x o 100,300 a 500 Eur, hrá sa tiež o 30,-Eur poukážku na tankovanie od TAM a vstupenku na vystúpenie Lúčnice 10.7 v Leviciach. Chýbať nebude fanshop a žlté tlieskače pre každého fanúšika.

Kto píska: Zdenko Tomašovič, Marek Kúkelčík, Martin Margala

Kde sledovať:

Foto: Lukáš Droppan

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice