5x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLDoma v derby proti Komárnu

11. decembra 2019

Patriotov čaká tento týždeň náročný trojzápasový program, ktorý štartujú pred domácim publikom. Zverenci trénera Michala Madzina privítajú v 17. kole Slovenskej basketbalovej ligy basketbalistov Komárna.

Patrioti Levice – MBK Rieker COM-Therm Komárno

Športová hala, streda 11. decembra o 18.00 h – štatistický prenos a video prenos

Delegácia rozhodcov: Martin Margala, Stanislav Bara, Richard Sirocký

Levičania idú do najťažšieho týždňa v aktuálnom ročníku so znamenitou formou, chuť prehry totiž neokúsili už v siedmich stretnutiach po sebe. Víkendový triumf Patriotov sa však nerodil ľahko, ale po náročnom boji zdolali v domácom prostredí Svit 80:75. Pred dvoma duelmi na palubovkách súperov sa pokúsia naladiť ziskom dvoch bodov proti svojmu tradičnému rivalovi. “Najbližších pár dní máme ťažký program, preto v každom zápase musíme byť maximálne koncentrovaní. V stredu nás čaká Komárno so skúsenými hráčmi. Musíme hrať dobre v obrane, koncentrovať sa od úvodu a vydať zo seba 100 percent. Verím, že budeme pokračovať v našej dobre hre a postrážime si domácu palubovku,” povedal rozohrávač Levíc Amin Hot.

Komárno pokračuje v krokoch, ktoré by mali dostať tím z dna tabuľky. Počas týždňa prišlo k zmene na poste hlavného trénera, tesne pred zápasom v Handlovej sa ujal kormidla Dušan Kasum. Ani skúsený Srb však nevie robiť zázraky na počkanie, s oklieštenou zostavou prehral proti svojmu bývalému zamestnávateľovi 75:94. Pre “obuvníkov” to bola už piata prehra po sebe, navyše sa opäť o čosi zväčšila maródka, keďže v nedeľu absentovala dvojica Vladimir Djordjevič a Svetozar Stamenkovič. Okrem nich dlhodobo chýba duo Lukáš Bolek a Boban Tomič. “Čaká nás ďalší ťažký zápas. Levice majú dobrú formu, ťahajú niekoľkozápasovu sériu výhier. Stále sa trápime so zraneniami, ale do zápasu dáme určite všetko, čo je v našich silách a budeme bojovať celých 40 minút,” prezradil rozohrávač Komárna Branislav Pipíška.

Z tábora „žlto-zelených“: “Víťazná séria nás teší, zároveň nás ale nesmie strhnúť k uspokojeniu. Derby je vždy špecifické a Komárno je momentálne veľmi nečitateľný súper, preto treba ostať koncentrovaní a postavenie v tabuľke potvrdiť na palubovke. Zdravotný stav v tíme je dobrý, Patrioti nastúpia v plnej sile.”

Aj dnes počas zápasu bude možnosť zakúpiť si vstupenky na blížiaci sa ALL STAR Game v Leviciach, ktorý je na programe už budúcu stredu 18.decembra. Na Facebook stŕánke Patrioti Levice bude opäť prebiehať zdieľačka o Áčkovú super strelu za 300,-Eur zľavu na letnú dovolenku od cestovnej agentúry Áčko travel a tiež o dve vstupenky na koncert Smola a Hrušky v sobotu v Unity clube.

Foto: Lukáš Droppan

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice