4x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLDo Spišskej Novej Vsi ideme vyrovnať!

26. mája 2021

Pred Patriotmi Levice stojí ďalšia jasná a o to náročnejšia úloha. Prvý mečbal Spišských Rytierov sa im podarilo odvrátiť, teraz sa pokúsia u súpera vyrovnať stav finálovej série Niké Slovenskej basketbalovej ligy. 

Niké SBL – 4. zápas finále play off (streda 26. mája o 18.00 h):

Spišskí Rytieri – Patrioti Levice

/stav série – 2:1/

K zápasu: “Novovešťania” nevyužili prvú možnosť na ukončenie sezóny 2020/2021, až prekvapujúco výrazným rozdielom pohoreli v Leviciach (56:102). Po dvoch vyrovnaných dueloch ťahali jednoznačne za kratší koniec, čím sa mierny tlak preniesol na ich plecia. Musíme sa na zápas pripraviť hlavne psychicky. Bude to určite veľmi ťažké, Levice budú chcieť vyhrať. My ho budeme chcieť tiež vyhrať, bolo by super oslavovať doma,” vyjadril sa Adam Antoni.

Podobný rozdielový výsledok sa udial aj v semifinálovej sérii Rytierov so Svitom, po vysokej prehre prišla vtedy od zverencov trénera Tea Hojča správna odpoveď. Zopakuje sa podobný scenár vo finále a premenia druhú šancu ukončiť sériu? “V play off je jedno, či prehráme o bod, alebo o 50, počíta sa len víťazstvo. V sérii vedieme 2:1 a vieme, o čo ideme hrať. Samozrejme, niečo sme si po zápase v Leviciach povedali, verím, že sme to zahodili za hlavu a nastúpime maximálne koncentrovaní. Potrebujeme urobiť posledný krok a bol by som šťastný, ak by sme ho urobili pred našimi fanúšikmi. Musíme to odmakať, musíme bojovať a veriť, že sa to podarí,” povedal asistent trénera Erich Korfanta. 

Leviciam nijako neuškodil fakt, že pred domácim publikom mali povestný nôž na krku. Aj v užšej rotácii predviedli nielen najlepší výkon vo finálovej sérii, ale bol to tiež jeden z najlepších tímových výkonov sezóny. Podarilo sa im odvrátiť jeden mečbal, ale stále prehrávajú 1:2 na zápasy. “Možno sme získali trochu psychickej pohody. Nemáme však čo meniť, prvý zápas u nich sme neodohrali zle. Vieme, že tam môžeme vyhrať a už sme tam v tejto sezóne aj vyhrali. Je to náš jediný cieľ, s ktorým tam môžeme ísť a s tým tam pôjdeme,” uviedol po sobote kapitán Patriotov Šimon Krajčovič.

Stále ich však čaká tuhý boj o to, aby si vynútili rozhodujúci finálový zápas na vlastnej palubovke. História si pamätá niekoľko podobných obratov, keď jeden tím prehrával v sérii 0:2, respektíve 0:3, všetky sú však už niekoľko rokov staré. “Myslím si, že teraz bude mierny tlak na Spišskú Novú Ves. V sobotu sme museli vyhrať my, tlak bol na nás. Teraz bude na nich, lebo ak prehrajú, tak sa ide naspäť k nám. Rozhodujúci zápas bude u nás. Musíme hrať súdržne a skúsiť odovzdať podobný výkon, ako bolo tomu v sobotu,” myslí si pivot Boris Bojanovský.

Aktuálne info: V treťom zápase série nenechali Patrioti nič na náhodu a predviedli jeden z najlepších výkonov sezóny. Dnes je už ale všetko zabudnuté a zeleno-žltí budú musieť podobný výkon zopakovať, ak si chcú vynútiť rozhodujúci piaty zápas série. Väčší tlak sa teraz presúva na domácu stranu, Patriotom sobotný triumf určite zdvihol sebavedomie, teraz to už len potvrdiť na palubovke. Levičania nastúpia v rovnakej zostave ako v sobotu.

Priamy prenos zo zápasu môžete sledovať od 18.00 hodiny na nike.sk. Ak máte záujem o sledovanie v spoločnosti ďalších fanúšikov, opäť sme v spolupráci s reštauráciou Quatro pripravili premietanie zápasu na veľkej obrazovke. Za technickú podporu prenosu ďakujeme spoločnosti Comix s.r.o.

Kto píska: Pavel Fuska, Peter Ženiš, Anton Šarišský

Kde sledovať:

Foto: Lukáš Droppan

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice